هیوندای کره و اپل آمریکا به توافق رسیدند

طبق اعلام روزنامه آی تی کره، شرکت خودروسازی هیوندای این کشور و شرکت اپل آمریکا قصد دارند باهمکاری یکدیگر یک خودرو برقی بسازند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

روزنامه آی تی کره، گزارش داد که شرکت خودروسازی هیوندای این کشور و شرکت اپل آمریکا قصد دارند تا ماه مارس قرارداد همکاری برای ساخت یک خودرو برقی خودران را امضاء کنند. قرار است خط تولید این خودرو از سال 2024 و در آمریکا آغاز به کار کند.

چند روز پیش هم یک روزنامه محلی کره گزارشی را منتشر کرده بود و مدعی شده بود هیوندای و اپل می‌خواهند از سال 2027 تولید خود را آغاز کنند اما پس از آن هیوندای با انتشار یک بیانیه گفت که در مراحل مذاکرات ابتدایی با آمریکایی‌ها در این زمینه است. انتشار این بیانیه باعث شد تا سهام هیوندای کره 20 درصد رشد کند.

شرکت هیوندای البته هنوز نسبت به این خبر واکنش نشان نداده اما گفته است از چند شرکت تقاضای همکاری برای ساخت خودروهای خودران برقی داشته است.

گزارش خودرو

البته روزنامه کره‌ای در به روزرسانی بعدی خبر خود جزئیات این همکاری را حذف کرد، اما پیشتر گفته بود که قرار است این خودرو در کارخانه کیاموتورز در ایالت جورجیا تولید شده و یا اینکه ممکن است دو طرف به صورت مشترک سرمایه‌گذاری کرده و یک خط تولید با ظرفیت تولید 100 هزار خودرو تا سال 2024 راه‌اندازی کنند.

قرار است خط تولید خودروی هیوندای و اپل پس از تکمیل با ظرفیت حداکثر تولید 400 هزار خودرو برسد.

کیاموتورز شرکت همکار هیوندای محسوب می‌شود و دو طرف یک گروه خودروسازی محسوب می‌شوند.

انتشار اخبار مرتبط با این مسئله باعث شد تا فقط در معاملات امروز سهام هیوندای 14.6 درصد رشد کرده، سهام کیاموتورز 9.1 درصد بالا رفته و سهام شرکت هیوندای مودیس که تامین کننده قطعات هیوندای است، نیز 12.7 درصد رشد کند.

انتهای پیام/ منبع: فارس

اعتراف جالب توجه آقای ماسک

اپل تا سال 2024 نخستین خودرو سواری خود را عرضه می کند

خاطره بازی با خودروهای دهه نودی (4) / بررسی فنی اپل وکترا

دیو و دلبر!/ مقایسه هیوندای i20 و اپل کورسا

استفاده از گوشی موبایل به جای کلید خودرو در آینده ای نزدیک!

بررسی فنی نسل دوم اپل امگا / سدان پلوخوری به سبک اپل!

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!