تریلی حامل ام جی 360 کجا می رفت؟

انتشار ویدئویی در فضای مجازی که در آن یک تریلی حامل چند دستگاه ام جی 360 در حال تردد در جاده های کشور بود موجب شد که مالباختگان این شرکت دست به اعتراض بزنند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

طی روزهای گذشته ویدیویی که در آن یک تریلی حامل چند دستگاه ام جی 360 در حال تردد در جاده های کشور بود حسابی سر و صدای مالباختگان این شرکت در آورد.

این ویدئو که سبب اعتراض این افراد شد موجی از سوالات در مورد این چند دستگاه خودرو مطرح کرد که کاملاً هم منطقی بود. این سوالات باعث شد تا آذویکو متن زیر را به صورت رسمی پاسخ دهد.

در ادامه متن بیانیه شرکت آذویکو را مشاهده می کنید:

شركت آذويكو نسبت به انتشار ویدیوهایی در رسانه های اجتماعی کشور که تریلی حامل هشت دستگاه ام جی ۳۶۰ را به تصویر می کشد، شفاف سازی كرد.

با توجه به اهمیت موضوع و با هدف شفاف سازی افکار عمومی ، شرکت آذویکو به بررسی ویدیوهای منتشر شده پرداخت و در اين بررسي مشخص شد كه خودروهای مورد اشاره، ۸ دستگاه خودروی تولیدی شرکت سایک موتور چین بوده و مقصد آن ها، كشور عراق است که از طریق بندر لنگه وارد کشور شده و پس از بارگیری و عبور از چند شهر ایران به مرز عراق خواهد رسید و از کشور ایران تحت عنوان عبور ترانزیتی استفاده می شود.

گزارش خودرو

شرکت آذویکو ضمن انتشار بارنامه های مربوط به خودروهای مذکور به شماره ۹۹۵۶۰۱۲۱۱۷ صادره از بندر لنگه اعلام کرد: شماره گذاری شاسی خودروهای تولیدی در سراسر دنیا از الگوی استاندارد WMI تبعیت می کند و هر شرکت خودروسازی دارای سه حرف اختصاصی خود در این الگو می باشد و در بارنامه تریلی حامل خودروهای ام جی ، سه حرف مندرج در شماره شاسی خودروهای حمل شده LSJ و متعلق به شرکت سایک موتور چین است در حالی که شماره شاسی خودروهای شرکت آذویکو با حروف اختصاصی NB6 شروع می شوند.

از سوی دیگر ، کارکتر هفتم در شماره شاسی این خودروها حرف E است که نشان دهنده این است که این خودروها اتوماتیک معمولی هستند در حالی که خودروهای آذویکو توربو هستند.

همچنین حرف G مندرج در شماره شاسی نشان دهنده سایت تولیدی خودروها است که نانجینگ چین است.

با توجه به موارد ذکر شده واضح و مبرهن است که این خودروها ترانزیتی بوده و ربطی به شرکت صنعت خودرو آذربایجان ندارند و این موضوع از طریق گمرک قابل پیگیری می باشد.

لازم به ذکر است که تولید خودروهای ام جی ۳۶۰ همزمان با تحریم صنعت خودروسازی کشورمان توسط آمریکا و تعلیق همکاری سایک موتور با آذویکو و توقف ارسال قطعات توسط شرکت سایک موتور به ایران متوقف شده است و خطوط تولید کارخانه آذویکو در حال حاضر در حال تولید خودروهای جدید لوکسژن است که به زودی به مشتریان تحویل داده خواهند شد.

انتهای پیام/ منبع: خودروبانک

سازمان حمایت پیگیر تعهدات مشتریان شرکت آذویکو

آذویکو ملزم به تحویل خودرو جایگزین و پرداخت خسارت به مشتریان شد

فرصت طلبی آذويكو باز هم به ضرر مشتريان ختم شد/ سازمان تعزيرات، آذويكو را محكوم كرده است

نگاهی به ام جی RX5 ، کراس اووری گمنام در بازار ایران

تکذیب اقدامات غیرقانونی در پیش فروش خودرو های ام جی۳۶۰

تحریم ها پای ام جی را هم از ایران بُرید

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!