پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خط تولید دنا

دولت کمتر از 20 درصد در صنعت خودرو سهم دارد/ خودروسازان دولتی نیستند!

رئیس شورای رقابت اشاره کرد: دولت کمتر از 20 درصد در صنعت خودرو سهم دارد، بنابراین می‌توان گفت از نظر قانونی خودروسازان دولتی نیستند و خصوصی هستند. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو رضا شیوا رئیس شورای رقابت درباره خصوصی سازی خودروسازان، گفت: در حال حاضر خودروسازان خصوصی هستند، یعنی دولت کمتر از 20 درصد […]

سبحان قالیباف
سه شنبه - ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

رئیس شورای رقابت اشاره کرد: دولت کمتر از 20 درصد در صنعت خودرو سهم دارد، بنابراین می‌توان گفت از نظر قانونی خودروسازان دولتی نیستند و خصوصی هستند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

رضا شیوا رئیس شورای رقابت درباره خصوصی سازی خودروسازان، گفت: در حال حاضر خودروسازان خصوصی هستند، یعنی دولت کمتر از 20 درصد در این صنعت سهم دارد، بنابراین می‌توان گفت از نظر قانونی خودروسازان دولتی نیستند و خصوصی هستند.

رئیس شورای رقابت بیان کرد: خصوصی سازی اینکه دولت سهم خود را واگذار کند، بر اساس قانون مجلس خودروسازی جزء صنایعی است که دولت می تواند تا 20 درصد سهم در آن را داشته باشد، با توجه به اینکه دولت تنها 20 درصد در خودروسازی سهم دارد و مدیریت این بخش را در دست دارد.

این مقام مسئول در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قرار است از این به بعد، 6 ماه یکبار قیمت کارخانه ای خودرو افزایش پیدا کند؟ گفت: وظیفه شورای رقابت است که دستور العمل قیمت کالا‌های انحصاری را اعلام کند. قرار بر این بود که هر 3 ماه یکبار و با توجه به نرخ تورم بخشی قیمت خودرو افزایش پیدا کند، اما با رویه به وجود آمده و کاهش نرخ ارز قرار است این اقدام از 3 ماه به 6 ماه یکبار تغییر پیدا کند، در ضمن باید 2 ماه آینده اقتصاد کشور رصد شود، بعد شورا تصمیم بگیرد.

رئیس شورای رقابت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا ممکن است قیمت گذاری خودرو به کمیته خودرو انجام شود یا خیر، بیان کرد: براساس قانون قیمت گذاری خودرو وظیفه شورای رقابت است، اینکه به سازمان دیگری مانند کمیته خودرو محول شود، شایعه است.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خودروسازان و قطعه سازان از واردات خودرو ترسی ندارند

دولت حداقل سهام را در صنعت خودرو دارد، اما تصدی گری صد در صدی دارد!

ارتقای خودروسازان ایرانی در تحریم / اصلاح نظام قیمت‌گذاری، صنعت خودرو را شکوفا می‌کند

استمرار افزایش تولید خودرو با تعامل نهادهای پولی و مالی

ایجاد کنسرسیوم تولید خودرو در تبریز

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی