واردات اتوبوس دست دوم، ضربه به تولید است

یه گفته رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، واردات اتوبوس های دست دوم با وجود ظرفیت داخلی، ضربه به تولید و خلاف مصالح ملی، اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

عزت اله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر واردات اتوبوس دست دوم، گفت: واردات اتوبوس های دست دوم با وجود ظرفیت داخلی، ضربه به تولید و خلاف مصالح ملی، اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: حتی اگر به این نتیجه برسیم که واردات اتوبوس‌های دست دوم ضرورت است، باید مشخص شود که در مقابل واردات این خودروها، چه امتیازاتی از طرف مقابل اخذ می‌شود؟ و از این امتیازات برای تجهیز و تقویت ظرفیت داخلی استفاده شود.

وی افزود: دولت در ماه های انتهایی هر سال، با بهانه‌هایی مانند اینکه تولید داخل ظرفیت لازم را برای تامین نیاز بازار ندارد، خودرو سنگین و کشنده دست دوم وارد کشور می‌کند که این خلاف اقتصاد مقاومتی است و هر وزیری که به دنبال اجرای این موضوع باشد، باید در برابر مجلس و کمیسیون صنایع و معادن پاسخگو باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به بازدیدهای انجام گرفته از واحدهای تولیدی، ادامه داد: بخش خصوصی و دولتی ظرفیت خوبی برای تولید این خودروها دارند و فقط نیازمند قرارداد تضمین خرید هستند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: اگر اعتباراتی که برای واردات اتوبوس‌های دست دوم پیش بینی شده، برای تجهیز خطوط دیزلی بخش خصوصی و دولتی استفاده شود، نه تنها همه زیرساخت‌های تولید خودروهای سنگین تجهیز می‌شود بلکه اعتبارات مازاد نیز وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/ منبع: خانه ملت

مرگ یک راننده اتوبوس در پی بی احتیاطی در توقف خودرو

ناوگان عمومی پایتخت تازه نفس می شود

هزار دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل درون شهری تولید و خریداری می‌شود

تحویل اتوبوس های ایران خودرو دیزل به شهرداری تهران و کرمان آغاز شد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!