پای کارخانه های خودروسازی تسلا به هند هم رسید!

شرکت خودروسازی تسلای آمریکا قصد دارد در ایالت کارناتاکا واقع در جنوب هند یک کارخانه خودروسازی ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بر اساس اسناد دولتی منتشر شده مشخص شد که شرکت خودروسازی تسلای آمریکا قصد دارد در ایالت کارناتاکا واقع در جنوب هند یک کارخانه خودروسازی ایجاد کند. در این اسناد نوشته شده که شرکت تسلای آمریکا یک کارخانه خودروسازی در کارناتای هند ایجاد خواهد کرد.

ماه گذشته میلادی شرکت تولید خودروهای برقی تسلا، شرکتی را با نام تسلا موتورز هند در شهر بنگالور هند در ایالت کارناتاکا که مرکز فعالیت شرکت‌های فعال در حوزه فناوری در هند به شمار می‌رود ثبت کرده است.

سروزیر ایالت کارناتاکا نیز چند روز پیش در توئیتر نوشت که شرکت تسلا فعالیت خود را در هند و با افتتاح واحد تحقیق و توسعه خود در بنگالور آغاز می‌کند. البته این پست توئیتری بعداً حذف شد.

هنوز دفتر سروزیری و شرکت تسلا نسبت به این خبر واکنشی نداشته‌اند. البته ایلان ماسک، مدیر شرکت تسلا بارها در توئیتر در باره فعالیت‌های تسلا در هند نوشته است. در ماه دسامبر ماسک تایید کرد که شرکت تسلا در سال 2021 در هند فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

هند به دنبال کاهش وابستگی خود به نفت و پایین آوردن آلایندگی هوا در شهرهای خود است، اما تلاش‌های دولت این کشور برای ترویج استفاده از خودروهای برقی به خاطر سرمایه‌گذاری کم در حوزه تولید و زیرساخت از جمله افزایش تعداد ایستگاه‌های شارژ ناکام بوده است.

هند در راستای افزایش سرمایه‌گذاری خود در این مسیر قصد دارد مشوقی 4.6 میلیارد دلاری را به شرکت‌هایی که کارخانه‌های تولید باطری‌های پیشرفته را در هند ایجاد کنند ارائه کند.

انتهای پیام/ منبع: فارس

خودروهای برقی علاقه ای به سرما ندارند

وقتی کیفیت، قربانی افزایش تولید می شود/ اعتراف جالب ایلان ماسک

کورس ثروت میان ایلان ماسک و جف بزوس داغ تر شد

نقص فنی در صفحه نمایشگر، علت فراخوان 36 هزار دستگاه تسلا در چین

برقی سازی به سبک بایدن / کل ناوگان فدرال آمریکا با خودروهای برقی تعویض می شود

تسلا در رتبه اول با ارزش ترین خودروساز دنیا

چه سرنوشتی برای 10 وعده بزرگ ایلان ماسک در سال 2020 رقم خورد؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!