جگوار E-Type، به سن 60 سالگی رسید/ صندوقچه خاطرات جگوار باز شد

شرکت جگوار به تازگی به مناسبت جشن 60 سالگی جگوار E-Type، چند نسخه استثنایی را از صندوقچه خاطرات بیرون آورده و معرفی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

اگرچه به قطعیت نمی توان گفت که جگوار E-Type زیباترین خودرو تاریخ است اما به راحتی آن را می توان در صدر 10 زیباترین خودرو تاریخ قرار داد.

شرکت جگوار به تازگی به مناسبت جشن 60 سالگی این پیرمرد جذاب چند نسخه استثنایی را از صندوقچه خاطرات بیرون آورده و معرفی کرده است.

طبق گفته شرکت سازنده این 6 خودرو به طور کامل بازسازی و ترمیم شده و اعلام کرده 6 دستگاه نسخه روباز و 6 دستگاه نسخه کوپه را در نظر گرفته است. این خودروها که به صورتی دوتایی فروخته خواهند شد بعد از رونمایی اصلی در سال 1961 نمایشگاه ژنو کنار گذاشته شده بودند.

جگوار E-Type کوپه با رنگ استثنایی خاکستری Flat Out عرضه می‌شود. در حالی که همتای رودستر آن سبز موسوم به Drop Everything است که هر دو از رنگ‌های اصلی 6 دهه پیش الهام گرفته شده‌اند.

جگوار می‌گوید مشتریان نمی‌توانند رنگ‌های دیگری را انتخاب کنند چراکه آنها فقط برای مجموعه سفارشی E-Type 60 در نظر گرفته شده‌اند.

پروسه بازسازی آن‌ها تا آخرین پیچ انجام شده و البته شامل چند به‌روزرسانی مکانیکی نیز می‌شود. نسخه‌های کوپه و رودستر اکنون مجهز به جعبه‌دنده جدید 5 سرعته دستی از نوع سینکرومش هستند. بخش کلاسیک جگوار می‌گوید اکنون نسبت دنده‌ها نسبت به قبل نزدیک‌تر شده و تعویض دنده نرم‌تر خواهد بود.

علاوه‌براین در قسمت قوای محرکه نیز می‌توان یک پیشرانه 6 سیلندر 3.8 لیتری با قدرت 265 اسب‌بخار را مشاهده کرد که به سبک مدل 1961 با رادیاتورهای آلیاژی طراحی شده است.

جگوار E-Type 60 از یک فن خنک‌کننده برقی استفاده می‌کند. هم‌چنین سیستم جرقه‌زنی و احتراق آن نیز الکترونیکی شده است. در قسمت اگزوز می‌توان لوله‌های استیل را هم مشاهده کرد.

انتهای پیام/ منبع: باما

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!