پلاک های غیربومی ساکن تهران فعلا جریمه نمی شوند

به گفته رئیس پلیس راهور تهران، افرادی که با پلاک شهرستان در تهران تردد دارند، اگر ساکن تهران هستند طبق قانون باید پلاک های خود را تعویض کنند اما اگر تردد در حوزه کاری و استان تهران باشد هیچگونه مشکلی ندارد و فعلاً جریمه نمی‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر استفاده از پهپاد در شهر تهران برای مدیریت ترافیک و اعمال قانون خودروهای متخلف، اظهار کرد: پهپاد برای حوزه جاده‌ای بیشتر مدنظر است و در حوزه شهری در این رابطه فعلاً طرحی نداریم زیرا دوربینها به خوبی کار می‌کند.

وی درباره برخورد با تخلفاتی همچون پوشاندن پلاک توسط وسایل ‌نقلیه مخصوصاً موتورسیکلت ها بیان کرد: پلیس در این رابطه طرحهای مختلفی دارد البته باید بگویم طرح موتوریار برای تخلفاتی است که توسط راکبان موتورسیکلت صورت می‌گیرد نه جرائمی که توسط آنها انجام می‌شود، حداقل روزی 40 تا 50 مورد برخورد با افرادی صورت می‌گیرد که پلاک وسیله‌نقلیه خود را می‌پوشانند.

این مقام انتظامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پلاک های غیربومی که سالهای سال در تهران تردد داشته، با اجرای محدودیتهای کرونایی، مشمول جریمه خواهند شد یا خیر نیز گفت: تهران نزدیک به چهار میلیون سفر کاری دارد که از حاشیه شهر و شهرستانهای اطرف تهرات به هسته مرکزی استان تهران آمده و به مبدا خود بازمی‌گردنند و عمده ترددهای این وسایل‌نقلیه در تهران صورت می‌گیرد لذا قطعاً در بین این چهار میلیون تردد، پلاکهای شهرستان نیز وجود دارد.

حمیدی اشاره کرد: به همین منظور محدودیتهای کرونایی در شهر تهران برای عبور و مرور و خروج از شهر را در هسته خارج از شهر تهران درنظر گرفتند یعنی گفتند ملاک عبور از تهران، استان تهران یعنی البرز باشد.

رئیس پلیس راهور بیان کرد: عزیزانی که با پلاک شهرستان در تهران تردد دارند، اگر ساکن تهران هستند طبق قانون باید پلاکهای خود را تعویض کنند اما اگر تردد در حوزه کاری و استان تهران باشد هیچگونه مشکلی ندارد و هیچگونه برخوردی با آنها صورت نمی‌گیرد و فعلا اعمال قانونی برای آنها انجام نمی‌شود.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

ساعت منع تردد شبانه در تهران تغییر کرد

افزایش نرخ بلیت مترو از اول اردیبهشت ماه

ورود به شهرهای قرمز و نارنجی با خودرو شخصی ممنوع است

واریز جریمه های کرونایی به خزانه دولت

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!