آمادگی تسلا برای بکارگیری نسخه آزمایشی FSD تسلا

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، اطلاعات جدیدی درباره‌ی نسخه‌ی آزمایشی فناوری کاملا خودران (FSD) توییت کرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مدیرعامل تسلا در ارتباط با سوالی درباره‌ی نسخه‌ی فعلی سیستم FSD پاسخ داد: نسخه‌ی V9.0 تقریبا آماده است و پیشرفت درخورتوجهی به‌شمار می‌رود. جالب اینکه نسخه‌ی جدید سیستم خودران تسلا با استفاده از حسگر رادار متوقف می‌شود و فقط به دوربین‌ها متکی است. فناوری خودران تسلا از یک حسگر رادار رو به جلو و هشت دوربین و دوازده حسگر اولتراسونیک بهره می‌برد.

لازم به ذکر است که حسگر رادار تکی نیز دیگر استفاده نخواهد شد و در همین راستا ایلان ماسک تائید کرد که کمپانی تسلا آن را از تولید خارج کرده و از آن به‌عنوان پشتیبان هم استفاده نخواهد کرد.

گزارش خودرو

مدیرعامل تسلا به ‌دلیل تمایل ‌نداشتن به استفاده از حسگرهای لایدار مشهور است و اکنون درباره‌ی حسگرهای رادار هم گویا چنین نظری دارد. به‌نظر می‌رسد ماسک و تیمش درباره‌ی استفاده از دوربین فقط مصمم هستند.

همچنین، در این توییت اشاره شده است که FSD با شرایط ناشناخته و بد آب‌وهوایی بهبود خواهد یافت. قسمت وضعیت بد آب‌‌وهوایی واضح است؛ اما برخی ممکن است با شرایط ناشناخته آشنا نباشند. آن‌ها اساسا شرایط رانندگی بسیار دشواری هستند که سیستم ممکن است قبلا آن‌ها را تجربه نکرده باشد؛ ازجمله شرایط بسیار غیرعادی مانند پیچ‌​​های عجیب و غریب به‌سمت چپ که به‌ندرت اتفاق می‌افتد.

نسخه‌ی آزمایشی FSD تسلا برای آموزش به حضور در پیچ‌های نادر به‌سمت چپ تمایل دارد. یکی از آزمایش‌کنندگان نسخه‌ی آزمایشی FSD در ویدئویی ترسناک، عملکرد سیستم خودران تسلا را در چنین شرایطی به‌تصویر کشیده است. این ویدئو عملکرد موفق FSD را در چند مورد نشان می‌دهد. تسلا در حال گسترش میزان آزمایشگرهای نسخه‌ی آزمایشی FSD است و آخرین رقم ۲۰۰۰ مورد بود. به‌زودی دکمه‌ی FSD Beta برای مالکان خودروهای الکتریکی تسلا در نظر گرفته می‌شود تا درصورت تمایل برای امتحان سیستم خودران‌، آن را فشار دهند.

انتهای پیام/ منبع: زومیت

دست همکاری تسلا به سامورایی ها/ تولید یک شاسی بلند برقی توسط تویوتا و تسلا

آینده الکتریکی/ بررسی برترین شرکت های تولیدکننده خودرو برقی

کارخانه تسلا دچار آتش سوزی شد

معرفی نسخه به روز شده سایبرتراک تسلا طی 3 ماه آینده

افت 27 میلیاردی ثروت ایلان ماسک در یک هفته!

درآمد تسلا از خرید بیت کوین از فروش محصولاتش جلو زد

پای کارخانه های خودروسازی تسلا به هند هم رسید!

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!