سیستم ترمز تسلا درست عمل نمی کند!/ اعتراض یک زن در نمایشگاه خودرو چین

اتوشانگهای 2021 (نمایشگاه بین المللی خودرو چین) با حاشیه جالب توجهی همراه بود، در پی برگزاری این نمایشگاه یکی مالکان خودرو تسلا نسبت به سیستم ترمز این خودرو اعتراض کرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

نمایشگاه های خودرو در چین به صورت یک سال در میان، یک سال در شانگهای و یک سال در پکن برگزار می شود.

امسال هم در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی شانگهای چین «اتوشانگهای 2021» یکی از مالکان خودرو تسلا مدل 3 در اقدامی جالب توجه نسبت به سیستم ترمز محصولات تسلا اعتراض کرد.

این مالک خودرو، با ایستادن بر روی سقف خودرو تسلا و به تن کردن پیراهنی که روی آن نوشته شده بود: «ترمز تسلا درست عمل نمی کند» اعتراض خود را اعلام کرد.

عکس ها و تصاویر ویدیویی از این ماجرا به سرعت مثل ویروس در فضای مجازی و رسانه های اجتماعی منتشر شد. نگهبانان هم بدون درنگ وی را از نمایشگاه اخراج کردند.

اطلاعات دقیقی از پیش زمینه ی این اقدام اعتراضی در دست نیست و گزارش یا اطلاعات دقیقی هم وجود ندارد که اثبات کند در سیستم ترمز خودروهای تسلا ایراد فنی رفع نشده ای وجود داشته باشد.

اعتراض به تسلا

با این حال تسلا در پاسخ به این اعتراض می گوید ادعای این زن نادرست است. او تی شرتی پوشیده بود که روی آن به زبان چینی نوشته بود «ترمز کنترلش را از دست می دهد» یا «ترمزهای این خودرو کار نمی کنند» در همان چند لحظه ای هم که روی سقف خودرو قرار گرفته بود همین جمله را فریاد می زد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تأمین کنندگان امنیت نمایشگاه از چند چتر استفاده کردند تا پیام نوشته شده روی پیراهن این زن معترض را بپوشانند. بلومبرگ به این نکته اشاره می کند که تسلا از وضعیت این زن آگاه بوده و این موضوع اعتراض های پیاپی تازگی نداشته و اعتراض های او دامنه دار است. حتی این زن معترض قبل از خلق این صحنه، در کنار غرفه تسلا یک فیلم کوتاه به صورت زنده در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود.

این زن معترض می گوید که در بزرگراه ترمز خودروی وی عمل نکرده و نزدیک بود خانواده چهار نفره او کشته شوند. اما همان طور که می دانید خودروهای تسلا مجهز به آخرین فناوری های حفظ و ذخیره اطلاعات و انتشار آن از طریق اینترنت به تسلا هستند. تسلا می گوید اطلاعات ذخیره شده در این خودرو نشان می دهد که این خودرو در اتوبان با سرعت 75 مایل بر ساعت (120 کیلومتر در ساعت) در حرکت بوده و سامانه های هشدار اضطراری و ترمزهای آن هنگام تصادف درست عمل می کرده است.

انتهای پیام/ منبع: پرشین خودرو

آمادگی تسلا برای بکارگیری نسخه آزمایشی FSD تسلا

دست همکاری تسلا به سامورایی ها/ تولید یک شاسی بلند برقی توسط تویوتا و تسلا

آینده الکتریکی/ بررسی برترین شرکت های تولیدکننده خودرو برقی

کارخانه تسلا دچار آتش سوزی شد

معرفی نسخه به روز شده سایبرتراک تسلا طی 3 ماه آینده

افت 27 میلیاردی ثروت ایلان ماسک در یک هفته!

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!