پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

بازار موتورسیکلت

تامین تنها 35 درصد نیاز بازار موتورسیکلت توسط واردات

به گفته دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت، 65 درصد نیاز بازار موتورسیکلت کشور از طریق تولیدکنندگان داخلی تامین می شود. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو بهمن ضیا مقدم، دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت کشور در خصوص میزان واردات موتورسیکلت در کشور، گفت: واردات قطعات CBU در کشور ممنوع است و اکنون اگر وارداتی هم داریم به […]

سبحان قالیباف
شنبه - ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گفته دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت، 65 درصد نیاز بازار موتورسیکلت کشور از طریق تولیدکنندگان داخلی تامین می شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بهمن ضیا مقدم، دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت کشور در خصوص میزان واردات موتورسیکلت در کشور، گفت: واردات قطعات CBU در کشور ممنوع است و اکنون اگر وارداتی هم داریم به واردات قطعات موتورسیکلت به صورت CKD بر می گردد.

دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت کشور بیان کرد: اکنون 65 درصد موتورسیکلت در داخل تولید می شود و حدود 35 درصد باقی مانده وارد می شود که بیشترین میزان واردات از کشور چین است و کشورهای وارد کننده دیگر شامل تایوان، تایلند، مالزی می شود که بیشترین سهم واردات را از آن خود کرده اند.

ضیا مقدم ادامه داد: میزان افزایش تولید در امسال هنوز مشخص نشده است اما سال گذشته نسبت به سال قبل تر افزایش تولید داشتیم. امسال نیز برنامه داریم میزان تولید را افزایش دهیم و حجم کمی از نیاز توسط واردات تامین شود.

او در خصوص میزان تولید موتورهای برقی در کشور گفت: اکنون تولید موتورهای برقی در دست اجرا است و در تلاش هستیم تا این موتورسیکلت ها جایگزین موتورهای کاربراتوری و بنزینی شوند.

دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت کشور با اشاره به افزایش قیمت موتور سیکلت در بازار، گفت: افزایش قیمت موتور باید منطقی صورت بگیرد. یکی از دلایل افزایش قیمت موتورسیکلت، افزایش نرخ ارز است که در حال حاضر این وسیله حمل و نقل با نرخ ارز آزاد وارد می‌شود اما از سال گذشته که نرخ ارز به یک ثبات نسبی رسیده است، قیمت این کالا نیز نوسانی نداشته است و ثابت مانده است.

گفتنی است، بررسی آمار‌های گمرک نشان می‌دهد در ۱۲ماهه سال گذشته بیش از ۲۴۰ میلیون دلار انواع موتورسیکلت، دوچرخه و قطعات آن‌ وارد کشور شده است که این میزان در مقایسه با واردات نزدیک به ۱۴۳ میلیون دلاری مدت مشابه سال ۹۸ رشد ۶۸ درصدی را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

50 میلیونی که یاماها سواران ندانسته، از دست دادند!/ بخشش این بارهم از کیسه خلیفه

آشنایی با موتورسیکلت سوپر سوکو/ قیمت موتورسیکلت های کویر موتور + جدول

اعلام قیمت موتورسیکلت های کویر موتور

جدیدترین قیمت موتورسیکلت های بنلی

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی