مسیر توسعه صنعت خودرو با بومی‌سازی کوتاه می‌شود

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از صرفه‌جویی ارزی بالای ناشی از بومی‌سازی قطعات شرکت کابل خودرو در قالب پلتفرم برق و الکترونیک محصولات ایران‌خودرو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

فرشاد مقیمی، در مراسم افتتاح پروژه‌های شرکت کابل خودرو سبزوار افزود: ایران خودرو با ۶۵۰ سازنده قطعه در سراسر کشور همکاری می‌کند و شرکت کابل خودرو سبزوار در قالب طرح خود اتکایی تا کنون توانسته پروژه‌های متعدد خودکفایی قطعات خودرویی را محقق کند.

وی با بیان این‌که طرح‌های مختلفی برای بومی‌سازی قطعات خودرویی در کشور ایجاد شده، افزود: سیم‌های رشته‌ای که در گذشته از منابع خارجی تامین می‌کردیم، با تفاهم شرکت کابل خودرو سبزوار برای تامین مواد اولیه از استان زنجان، با صرفه‌جویی بالای ارزی تولید خواهد شد.

مقیمی خاطرنشان کرد: نهضت تولید داخل با حمایت‌های وزارت صمت، امکان تولید پیش‌نیاز موتورهای دی سی که یکی از اساسی‌ترین قطعات خودرویی بوده و قطعات شبکه برق خودرویی و الکترونیکی به آن نیازمند است را ایجاد کرده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که خط تولید روتور به عنوان پیش نیاز تولید موتور دی سی شیشه بالابر خودرو ساخت داخل و بومی‌سازی شده، افزود: ایران‌خودرو به عنوان قطب اصلی صنعت خودروی کشور در تلاش است تا با افزایش سطح و عمق داخلی سازی و با تکیه بر توان مهندسان کشور، مسیر توسعه را کوتاه کند.

مقیمی خاطرنشان کرد: در پلتفرم اختصاصی ایران خودرو، شرکت کابل خودرو سبزوار جایگاه مهمی در خودکفایی برق و الکترونیک خودرو دارد که با حمایت مسوولان استان، نقش مهمی در صرفه جویی ارزی و تولید داخل محصولات ایران‌خودرو ایفا خواهد کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: تنوع محصولات و افزایش ظرفیت در کنار تقویت بومی‌سازی از اولویت‌های ایران‌خودرو است که با همتی که در شرکت کابل خودرو سبزوار شکل گرفته، توسعه در این بخش نیز برای دستیابی به اهداف ترسیم شده دنبال و با تلاش مجموعه کارکنان در آینده ای نزدیک این شرکت به قطب تولید موتور های دی سی در کشور تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام/

امدادگر امداد خودرو ایران جان یک جوان را نجات داد

امسال ۵۰ هزار دستگاه تارا در ایران خودرو تولید می‌شود

افتتاح چند پروژه خودکفایی قطعات در شرکت کابل خودرو سبزوار

صرفه‌جویی ۱۰۰ میلیارد تومانی ایران‌ خودرو با هوشمندسازی لجستیک زنجیره تامین

منتخبان طرح پیش‌فروش ایران‌ خودرو مشخص شدند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!