پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

بازار خودرو

بازار خودرو در خواب زمستانی در گرمترین فصل سال

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو، بازار خودرو در روزهای گذشته در رکود کامل بوده و میزان معاملات تقریبا صفر است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودرو در روزهای گذشته در رکود کامل بوده و میزان معاملات […]

سبحان قالیباف
دوشنبه - ۳ خرداد ۱۴۰۰

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو، بازار خودرو در روزهای گذشته در رکود کامل بوده و میزان معاملات تقریبا صفر است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودرو در روزهای گذشته در رکود کامل بوده و میزان معاملات تقریبا صفر است.

وی با اشاره به قیمت روز خودرو در بازار بیان کرد: در حال حاضر معامله‌ای انجام نمی‌شود حتی به درستی مشخص نیست که قیمت‌ها در چه حدودی است. اما بین خودروی شاخص پژو 206 تیپ 2 حدود 198 تا 199 میلیون تومان و پراید حدود 114 میلیون تومان است.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران با اشاره به اعمال افزایش قیمت 8.2 و 8.9 درصدی قیمت خودرو در خودروسازی‌ها گفت:‌ افزایش قیمت در کارخانه‌های خودرو که شورای رقابت اعلام کرد، تاثیری روی بازار نداشته است چراکه خریداری نیست و معامله‌ای انجام نمی‌شود. اگر نوسانات ارزی وجود داشته بود و خریدار هم به بازار مراجعه می‌کرد افزایش قیمت شرکت‌ها روی بازار نیز تاثیر می‌گذاشت.

موتمنی در مورد علل رکود کامل در بازار خودرو تصریح کرد: مردم منتظر انتخابات و همینطور مذاکرات وین هستند تا در صورت نتیجه‌بخش بودن تاثیر مثبت روی بازار بگذارد و قیمت‌ها کاهش پیدا کنند. نوسانات ارزی نیز وجود دارد و انتظار خریداران این است که نرخ ارز کاهش بیشتری پیدا کند.

انتهای پیام/ منبع: ایلنا

طرح عرضه خودرو در بورس در صف بررسی مجلس

صدای چوب فرمول معیوب شورای رقابت در صنعت خودرو ما بلند شده است

قیمت محصولات خودروسازان افزایش یافت + قیمت محصولات سایپا

افت نقدینگی، علت کاهش عرضه خودرو به بازار است

قیمت محصولات خودروسازان افزایش یافت + قیمت محصولات ایران خودرو

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی