ستاری فردا برای بازدید از پیشرفت های شرکت قطعه سازی دانش بنیان ایسکرا به کاشان سفر می کند

دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به منظور بازدید از فعالیت های شرکت های دانش بنیان، روز دوشنبه به کاشان سفر می کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری فردا در یک سفر یک روزه به شهر کاشان از پیشرفت ها و فعالیت های داخلی سازی قطعات پیشرفته تولیدی شرکت دانش بنیان ایسکرا اتو الکتریک بازدید می کند. ایسکرا از شرکت های زیر مجوعه کروز است و توانسته به واسطه این قطعه سازی بزرگ و شرکت های دانش بنیان نه تنها به داخلی سازی قطعات دست یابد بلکه صادرات به سایر کشورها را هم در کارنامه خود ثبت کند.

شرکت ایسکرا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و دستگاه های پیشرفته و همچنین با کمک جوانان و مهندسان نخبه توانسته بیش از 90 درصد از اجزای باتری و دینام خودرو شامل یوک، جازغالی و اساتورپک را داخلی سازی کند و سبب حفظ سالانه حدود چهار میلیون و ششصد و بیست هزار دلار شود. در حال حاضر این مجموعه محصول از شرکت ایسکرا در بازار داخلی به عنوان بهترین قطعه و بالاترین سطح کیفیت نسبت به رقبای خود شناخته شده است.

حال ایسکرا در کنار این محصول به تازگی برای اولین بار در کشور رگولاتور خودروهای تولید داخل را بومی سازی کرده که صرفه جویی ارزی سالانه یک میلیون دلار را به همراه دارد و فردا معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از آن رونمایی می کند.

ایسکرا پیش از این نیز بسته استاتور برای خانواده آلترناتور، خازن برای جایگزین های تیبا و پژو پارس، کلاوپل و اسلیپ رینگ یکپارچه را در سبد محصولات بومی سازی شده خود داشته که توانسته به تنهایی دو میلیون و هشتصد و هشتاد و پنج هزار دلار ارزآوری داشته باشد.

انتهای پیام

کروز در راستای اهداف گام دوم انقلاب به نوعی حماسه آفرینی کرده است

تامین مالتی‌مدیای سایپا شاهین از منبع داخلی سوم آغاز شد

کروز در داخلی سازی قطعات به نتایج قابل تحسینی دست یافته است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!