مالیات، راهکار مناسب برای حذف دلالان از بازار خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: اخذ مالیات سبب می شود تا دلالان از بازار خودرو حذف شوند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

فرهاد طهماسبی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت اصلاح سازوکار فروش خودرو توسط خودروسازان، گفت: با وجود اینکه در حال حاضر بسیاری از مصرف‌کنندگان اصلی نمی‌توانند در طرح‌های فروش فوری خودرو برنده شوند، خانواده‌هایی وجود دارند که چند نفر از اعضای آنها توانستند در این طرح‌ها برنده شده و سودهای چند میلیونی به دست آورند.

نماینده مردم نی ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نارضایتی مردم از طرح‌های پیش فروش خودرو، افزود: با سازوکار کنونی فروش خودرو، مصرف کننده اصلی از دسترسی به خودرو با قیمت کارخانه‌ای محروم است.

گزارش خودرو

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: در صورت مدیریت تقاضا در حوزه خودرو و افرایش تیراژ تولید خودروسازان، نیاز بازار پاسخ داده می‌شود در نتیجه نیازی به اجرای طرح‌هایی مانند فورش فوری خودروسازان وجود ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: منظور از ایجاد تعادل میان تقاضا و عرضه، واقعی شدن رسیدگی به نیاز مصرف‌کنندگان است در حال حاضر بسیاری از خریداران با هدف سوداگری وارد بازار خودرو می‌شوند که باید با اعمال سیاست‌هایی مانند اخذ مالیات می‌توان از حضور دلالان جلوگیری کرد.

انتهای پیام \ منبع: خانه ملت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!