پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

بازار خودرو

تمامی دستگاه‌ ها در بحث گرانی خودرو مسئول هستند

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث گرانی خودرو تمامی دستگاه‌ها مسئول هستند چرا که باید خانوارها بتوانند با سهولت خودرو خریداری کنند و نباید فراموش شود که در بسیاری از کشورها خودرو متناسب با درآمد و به صورت قسطی به مردم عرضه می‌شود. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو […]

سبحان قالیباف
چهارشنبه - ۱۶ تیر ۱۴۰۰

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث گرانی خودرو تمامی دستگاه‌ها مسئول هستند چرا که باید خانوارها بتوانند با سهولت خودرو خریداری کنند و نباید فراموش شود که در بسیاری از کشورها خودرو متناسب با درآمد و به صورت قسطی به مردم عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی درباره لزوم توجه تمامی دستگاه‌ها به موضوع کنترل قیمت‌ها، گفت: متاسفانه طی یک الی دو سال اخیر گرانی‌ کالاهای اساسی، مسکن و خودرو شدت بسیاری داشته است، به طور مثال در بحث گرانی خودرو تمامی دستگاه‌ها مسئول هستند چرا که باید خانوارها بتوانند با سهولت خودرو خریداری کنند و نباید فراموش شود که در بسیاری از کشورها خودرو متناسب با درآمد و به صورت قسطی به مردم عرضه می‌شود.

نوروزی گفت: در حال حاضر خودرو چند برابر قیمت واقعی، آن هم به صورت نقدی به فروش می‌رسد اما اگر مدیرعامل شرکت‌های خودروساز را سهامداران تعیین کنند نه دولت، از این مشکلات کاسته خواهد شد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در حالی که درصد کمی از سهام ایران خودرو دولتی است اما مدیران این شرکت را دولت تعیین کرده و از آنجا که برخی مدیران دولتی صرفا براساس رابطه و بدون ضابطه و تخصص انتخاب می‌شوند مشکلات بر قوت خود باقی است بنابراین مردم روز به روز شرایط بدتری پیدا می‌کنند اما آن مدیر که هیچ سررشته‌ای در امر خودرو سازی ندارد پول بیشتری به جیب می‌زند.

وی با بیان اینکه قبل از هر مسئله‌ای باید مدیران شرکت‌های ایران خودرو و سایپا از طریق سهامداران انتخاب شوند، افزود: دادستان تهران باید به مسئله گرانی خودرو ورود کند.

به گفته نوروزی در شرایط فعلی باید شرکت‌های خودروسازی 3 شیفته کار کنند تا کمبود عرضه جبران شود و خودروهای تولیدی را به مشتری داخلی به قیمت واقعی بفروشند.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان خودروسازی کشور را به کمیسیون قضایی دعوت می شوند چرا که باید توضیح دهند به چه دلیل با وجود اینکه معمولا هزینه های مانند حقوق کارگر و انرژی و…. ریالی است اما نهایتا ملاک تعیین قیمت خودرو نرخ ارز است و در صورت محرز شدن تخلف علیه آن‌ها اعلام جرم خواهش شد.

انتهای پیام \ منبع: خانه ملت

چرخ خودرو به بورس کالا باز نشد!

قیمت انواع خودروها در بازار

طبق آمار 700 هزار خانوار در کشور بیش از 3 خودرو دارند

آخرین وضعیت طرح ساماندهی بازار خودرو

یک سنگ و چند عاقل | حکایت این روزهای صنعت خودرو

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی