تاثیر کرونا بر صنعت خودروی ایران

با گسترش مجدد اپیدمی جهانی کرونا ، این احتمال وجود دارد که صنعت خودرو ایران با کمبود عرضه مواجه شود زیرا گسترش کرونا منجر به کاهش قابل توجه تولید تراشه های خودرو و تامین ناکافی قطعات خودرو شده است .

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

با گسترش مجدد اپیدمی جهانی کرونا ، این احتمال وجود دارد که صنعت خودرو ایران با کمبود عرضه مواجه شود زیرا گسترش کرونا منجر به کاهش قابل توجه تولید تراشه های خودرو و تامین ناکافی قطعات خودرو شده است . شایان ذکر است تولیدکنندگان مهم خودرو در جهان ازجمله تویوتا و فورد مجبور به کاهش تولید شده اند . طبق گزارش رسانه های ژاپنی ، تویوتا به دلیل گسترش کرونا مانع از عرضه سایر قطعات شد و تصمیم گرفت تولید برخی تجهیزات در کارخانه های داخلی ژاپن را متوقف کند. سه کارخانه مونتاژ در جنوب شرقی آسیا نیز به دلیل ناکافی بودن قطعات ، تولید را متوقف کردند.

گزارش خودرو

همچنین تدارکات حمل و نقل جهانی به دلیل همگیری اپیدمی کرونا بسیار پرازدحام است. کمبود فضای حمل و نقل و افزایش شدید هزینه های تدارکات از نتایج این موضوع است .لذا صادرات خودرو چین ، ژاپن ، کره جنوبی و سایر کشورها نیز تحت تأثیر قرار گرفته است.

بنابراین در بازار ایران ، برندهای اصلی خودرو ، از جمله ام.وی.ام ، نیز ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند. اما گزارش شده است که دو محصول محبوب MVM “X22 At و arrizo 6” به صورت نقدی فروخته شده اند.

انتهای پیام

چرا تیگو 8 به یکی از موفق ترین محصولات چری تبدیل شده است؟

زمزمه عرضه خودرو آریزو 5 توربو فیس لیفت بلند تر از همیشه به گوش می رسد

ایکس 22 پرو مدیران خودرو مجهزتر ، زیباتر

شرایط ویژه فروش ام وی ام 315 پلاس به مناسبت 9 امین سال تولید

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!