بازار موتورسیکلت بسیار رقابتی است

به گفته دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت، قیمت موتورسیکلت در کشور بر اساس قیمت تمام شده کالا مشخص می شود. بازار موتورسیکلت بسیار رقابتی است چرا که تنوع محصولات بسیار زیاد است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بهمن ضیا مقدم دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت ایران با اشاره به نحوه قیمت گذاری موتورسیکلت، گفت: قیمت موتورسیکلت در کشور بر اساس قیمت تمام شده کالا مشخص می شود. بازار موتورسیکلت بسیار رقابتی است چرا که تنوع محصولات بسیار زیاد است.

دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت ایران تشریح کرد: قیمت گذاری موتورسیکلت در ایران اینگونه است که کارخانه قیمت گذاری را انجام می دهد و یک قیمت پایه را در نظر می گیرد و این قیمت را برای سازمان حمایت ارسال می کند؛ یعنی سازمان حمایت نظارت بر روی عملکرد و قیمت گذاری موتورسیکلت دارند.

ضیا مقدم تشریح کرد: در بازار موتورسیکلت اینگونه نیست که قیمت ها با یکدیگر متفاوت باشد، چرا که تمام شرکت های تولید کننده موتورسیکلت با یکدیگر تعامل دارند. قیمت هر قطعه تولیدی در خصوص موتورسیکلت مشخص است و تمام شرکت های تولیدی آن را به یک قیمت خریداری می کنند.

گزارش خودرو

دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت ایران تشریح کرد: در بازار موتورسیکلت اینگونه نیست که قیمت هر کدام از آنها در هر نمایندگی و بازار متفاوت باشد، یعنی در تمام نمایندگی ها قیمت یکسان است و اختلاف قیمت بسیار کمی نسبت به بازار دارد و تنها درصد کمی از بازار گران تر است.

او تشریح کرد: سالانه 500 تا 600 هزار دستگاه موتورسیکلت در کشور تولید می شود، اما از سال گذشته تاکنون به دلیل افزایش قیمت ارز و کاهش تقاضا، در فروش نیز تاثیر گذاشته است. از طرفی به دلیل گران شدن، قدرت خرید به شدت کاهش یافت و تاثیرات منفی در تولید گذاشت، به طوری که تولید موتور 80 درصد کاهش یافت.

دبیر انجمن صنعت موتورسیکلت ایران تشریح کرد: سال گذشته نسبت به سال 99 افزایش تولید داشتیم، اما سال 1400 نسبت به سال 99 کاهش تولید 80 درصدی را تجربه کردیم.

انتهای پیام| منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

جدیدترین قیمت موتورسیکلت در بازار + جدول

قیمت موتورسیکلت در بازار + جدول

قیمت موتورسیکلت در بازار

بهترین موتورسازان از نگاه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

قیمت انواع موتورسیکلت در بازار

قیمت انواع موتورسیکلت در بازار

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!