افزایش احتمالی قیمت خودرو در بازار

این روزها افزایش قیمت ارز و اخبار سیاسی و برخی مسائل دیگر بر روی بازار خودرو تاثیرگذار بود و شاهد افزایش قیمت خودروها در بازار هستیم.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

این روزها افزایش قیمت ارز و اخبار سیاسی و برخی مسائل دیگر بر روی بازار خودرو تاثیرگذار بود و شاهد افزایش قیمت خودروها در بازار هستیم که می توان گفت بعد از انتخابات آمریکا و امید به برجام تا حدودی قیمت ها کاهش یافت اما در هفته های اخیر و با توجه به عدم دستیابی به توافق و تاثیر آن روی بازار ارز، قیمت خودرو نیز سیر صعودی گرفت و بسیاری از خریداران از ترس افزایش قیمت ها سریعا دست به کار شده و از هر طریق چه نقدی و یا اقساطی خودرو می خرند.

اما فارق از بحث مسائل سیاسی که قطعا تاثیرگذارترین عامل بر روی قیمت خودرو است و هیچ چشم اندازی دیده نمی شود و این گمان برای خریداران وجود دارد که این بار شاید بر خلاف انتظار آنها افزایش قیمت در راه است.

اما از سوی دیگر شنیده می شود که مشکلات حمل و نقل دریایی و زمینی ، در انتقال کالا باعث افزایش چند باره قیمت های حمل و نقل شده که این خود قطعا بر روی قیمت خودرو تاثیرگذار خواهد بود.

با شیوع کرونا نوع دلتا در کشورهای گوناگون و علی الخصوص شرق آسیا دوباره تولید تراشه ها به علت تعطیلی کارخانجات با مشکل روبرو شده و هم اکنون کشورهای ژاپن و آلمان با مشکل جدی روبرو هستند و این مشکل در حال سرایت به کشور چین به عنوان بزرگترین صادر کننده خودرو است.

تعطیلی بسیاری کارخانجات در شرق آسیا به زنجیره تامیین نیز صدمه زده و بسیاری از بزرگترین تولید کننده های جهان چون تویوتا نیز با مشکل تولید و توقف روبرو شده اند و این خود بر قیمت جهانی خودرو نیز تاثیرگذار خواهد بود و سبب افزایش آن می شود که قطعا بر بازار ایران نیز تاثیرگذار خواهد بود.

بازار خودرو کشور بعد از طی یک دوره رکود دوباره شاهد افزایش تقاضا برای مشتریانی است که با کوچکترین اتفاقی از ترس و تجربه تلخ سالهای گذشته سریعا به سمت بازار هجوم می آورند.

انتهای پیام/

حال و روز قیمت ها در بازار چینی های مقیم ایران!/ جک S5 اتوماتیک مدل 1400 ناقابل 725 میلیون تومان

طرح فروش اقساطی نداریم

خصوصی سازی خودروسازان راهکار حل مشکلات صنعت خودرو

صنعت خودرو کشور ظرفیت افتخار آفرینی دارد

آیا با 206 هم باید خداحافظی کنیم؟ / خودروهایی که استانداردهای لازم را نداشته باشند از خط خارج می شوند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!