پلیس با وانت بارها و دستفروشی در حاشیه بزرگراه‌های پایتخت برخورد می کند

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای طرح برخورد با دستفروشان و وانت‌بارها در حاشیه بزرگراه ها و معابر اصلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سرهنگ علی همه خانی با بیان اینکه یکی از وظایف پلیس راهنمایی و رانندگی تامین امنیت کاربران ترافیکی اعم از رانندگان، سرنشینان و عابران پیاده است، گفت: یکی از مواردی که می‌تواند موجب از بین رفتن امنیت کاربران ترافیکی شود، حضور وانت‌بارها و دستفروشان در حاشیه راه‌ها و به خصوص بزرگراه‌ها و معابر اصلی است. حضور این خودروها می‌تواند منجر به وقوع تصادفات رانندگی از نوع خسارتی، جرحی و حتی فوتی شود.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از وانت بارها و دستفروشان برای فروش محصول خود، به میانه مسیر آمده و درموقعیت‌هایی خطرناک توقف کرده یا یک نفر را مستقر می‌کنند که همین موضوع احتمال تصادف را تا چندین برابر افزایش می‌دهد، علاوه بر آن، توقف خودروها در حاشیه مسیر اصلی هم موجب بالا رفتن احتمال تصادف شده و هم سبب اخلال در ترافیک می‌شود.

همه خانی با بیان اینکه چنین اقدامی تخلف از مقررات راهنمایی و رانندگی است و برابر قانون با آن برخورد می‌شود، گفت: در همین راستا نیز پلیس با چنین تخلفاتی برخورد خواهد کرد تا درجه اول جان شهروندان و افراد را حفظ کند و پس از آن از ایجاد بار ترافیکی نیز جلوگیری کند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از رانندگان وانت بارها و دستفروشان خواست از حضور در حاشیه بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی خودداری کرده و محل دیگری را برای فعالیت انتخاب کنند.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

رشد ۱۶ درصدی تصادفات در چهار ماهه نخست امسال

تشدید مجازات برای رانندگانی که از صحنه تصادف فرار می‌کنند

صحنه تصادف جرحی را تغییر ندهید!

پس از تصادف چه کارهایی باید انجام بدهیم؟

مناطق 6، 10 و 20 پایتخت شاهد بیشترین تصادفات هستند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!