هویت هر خودرو پلاک آن است

به گفته جانشین پلیس راهور تهران بزرگ؛ مخدوشی پلاک و یا تغییر در ارقام پلاک جرم محسوب می‌شود و برابر ماده ۷۲۰ قانون از شش ماه تا یکسال حبس دارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور گفت: پلاک وسیله نقلیه هویت وسیله نقلیه محسوب می‌شود و از دید قانون گذار آنقدر اهمیت دارد که در آیین نامه راهنمایی و رانندگی در ماده دو به موضوع شماره گذاری اختصاص داده شده و همه وسایل نقلیه موتوری و غیر موتوری و یدک‌های متصل به آن که در راه‌ها حرکت می‌کنند و وسایل نقلیه صنعتی و عمرانی و کشاوهویا رزی می‌بایست دارای پلاک و شماره باشند.

وی ادامه داد: هر راننده‌ای که به هر نحوی بحث پوشش پلاک را انجام می‌دهد، زمینه ساز هرگونه تخلف و جرمی را متصور است. یعنی کسی که پوشش و مخدوشی پلاک را انجام می‌دهد هر تخلفی را ممکن است انجام دهد. ممکن است وارد محدوده طرح ترافیک شود یا وارد محدوده کاهش آلودگی هوا گردد و یا از محدودیت‌های شبانه عبور می‌نماید و با سرعت غیرمجاز حرکت می‌کند و از چراغ قرمز رد می‌شود و یا در برخی موارد بحث کیف قاپی‌ها توسط موتورسیکلت‌ها انجام می‌شود و هر کسی که بحث پوشش پلاک و یا مخدوشی پلاک را انجام دهد ممکن است هر نوع تخلفی را انجام دهد.

سرهنگ موسوی پور بیان داشت: پوشش پلاک تخلف محسوب شده و مورد اعمال قانون قرار می‌گیرد و در محل رفع اثر می‌نماییم و راننده را در محل توجیه و مورد آموزش قرار داده و از محل خارج می‌نماییم.

وی ادامه داد: در بحث مخدوشی پلاک و یا تغییر در ارقام پلاک جرم محسوب می‌شود و برابر ماده 720 قانون مجازات اسلامی از شش ماه تا یکسال حبس برای آن در نظر گرفته شده است که ما این موارد را تشکیل پرونده داده و به مقامات محترم قضایی ارسال می‌نماییم.

انتهای پیام/

پلیس با وانت بارها و دستفروشی در حاشیه بزرگراه‌های پایتخت برخورد می کند

لزوم ارتقا سطح ایمنی و امنیت خودروهای تولید داخل

تغییری در اجرای طرح منع تردد شبانه ایجاد نشده است

خودروهای حامل خانواده در جاده ها توقیف نمی شوند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!