نهضت ساخت داخل قطعات و مجموعه‌ها، نویدبخش رشد صنعت خودرو است

مدیر عامل ساپکو گفت: پیشینه اقتصادی و صنعتی کشور، اعم از بورس و صنعت خودرو لازم و ملزوم یکدیگرند و رشد و توسعه صنعت خودرو به رشد و توسعه بورس می‌انجامد. ما در صنعت خودرو به دنبال رشد توامان این دو صنعت هستیم.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

عادل پیرمحمدی، با اشاره به همکاری بیش از ۶۰ صنعت به صورت مستقیم و غیرمستقیم با خودروسازی اعم از پتروشیمی، نفت، فولاد، مواد فلزی و صنعت لیزینگ اظهار کرد: در حال حاضر ۹۲ درصد ورق‌های مصرفی صنعت خودرو در داخل کشور تولید می‌شود و این باعث افتخار ماست که با مصرف ماهانه بیش از ۵۰۰ هزارتن ورق، بزرگ‌ترین مشتری فولاد مبارکه هستیم.

وی با اشاره به ضرورت خودکفایی فولادهای استحکام بالای مصرفی در محصولات جدید گروه صنعتی ایران‌خودرو گفت: اقدامات ارزنده‌ای به منظور خودکفایی فولاد با فولادسازان در دست اجراست که صرفه‌جویی‌های ارزی بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت.

پیرمحمدی، نهضت ساخت داخل قطعات و مجموعه‌های خودرو را نویدبخش رشد صنعت خودروی کشور در آینده‌ای نزدیک دانست و گفت: هرچند جنبه‌های توسعه و بهبودهای کیفی و جلب بیش‌تر رضایت مردم در صنعت خودرو وجود دارد، اما این صنعت به عنوان پیشران صنایع، نیازمند حمایت است و قطعا وجود این صنعت، زمینه‌ساز رشد صنعتی کشور خواهد بود.

مدیر عامل ساپکو با اشاره به دستاوردهای ارزنده خودکفایی قطعات دارای تکنولوژی بالا در زنجیره تامین گروه صنعتی ایران‌خودرو، بر ضرورت عزم جدی سایر صنایع برای خودکفایی مواد اولیه و پرهیز از خام‌فروشی این مواد تاکید کرد و گفت: در حال حاضر با همکاری پتروشیمی‌ها، خودکفایی انواع پلی‌آمیدها در دستور کار قرار گرفته و قطعا با انجام این کار بسترهای صادراتی گسترده‌ای در صنایع پتروشیمی فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

اجرای برنامه‌های متنوع فروش ایران خودرو برای ایجاد تعادل در بازار

از زمانی که تولید قطعه ای در کشور آغاز می شود ملزم به واردات نیستیم

متوسط افزایش قیمت محصولات ایران خودرو ۱۵ تا ۱۹ درصد/ ایران خودرو هر هفته برنامه فروش فوق العاده خواهد داشت

با همت قطعه سازانی همچون کروز می توانیم آینده خودرو را تضمین کنیم

طرح ویژه شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو برای حمایت از رانندگان تاکسی در سراسر کشور

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!