تصویب طرح واردات مشروط خودرو، بازار داخلی را مهار می‌کند

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس؛ به نظرم تصویب طرح واردات مشروط خودروی خارجی و به دنبال آن افزایش واردات خودرو، به مهار قیمت‌های خودروی بازار داخلی کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

فرهاد طهماسبی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد افزایش قیمت فروش فوق العاده اخیر ایران خودرو و به دنبال آن دستور دولت مبنی بر کاهش قیمت‌ها، گفت: دولت نسبت به کنترل و مهار تورم مکلف است. افزایش قیمت خودرو اخیر بدون هماهنگی با شورای رقابت صورت گرفته بود و دولت به این ماجرا ورود کرد. عده‌ای به کاهش قیمت دستوری اشاره کردند که به نظر من هر سیاستی که به نفع همه مردم باشد، مفید است، می خواهد قیمت‌گذاری دستوری باشد یا خیر.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به ضرورت وجود برنامه مدون و دقیق در خصوص سامان دهی بازار خودرو تاکید کرد و گفت: بازار و مردم توان تحمل هیچ گونه افزایش قیمتی را ندارند، وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برنامه مدون خود را برای سامان‌دهی بازار خودروی داخلی ارائه و در نهایت اجرایی کند.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس در مورد برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزیر می‌گوید که برنامه مدون و جدی دارد و اینطور که پیداست عمده برنامه‌های اثرگذار دولت برای بازار خودروی داخلی در سال آینده قابل اجرا خواهد بود.

طهماسبی با اشاره به طرح واردات مشروط خودروی خارجی که مجلس آن را پیگیری می‌کند، گفت: به نظرم تصویب طرح واردات مشروط خودروی خارجی و به دنبال آن افزایش واردات خودرو، به مهار قیمت‌های خودروی بازار داخلی کمک می‌کند و به وضعیت افسارگسیخته پایان خواهد داد.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

از زمانی که تولید قطعه ای در کشور آغاز می شود ملزم به واردات نیستیم

واردات مدیریت شده خودرو راهکاری برای خلق درآمد

جزئیات چگونگی واردات خودرو اعلام شد

من معتقدم که تولید داخل خودرو را نباید رها کرد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!