کاهش تعرفه واردات خودرو، تنها راه افزایش کیفیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در رابطه با شرایط کیفی خودرو های تولید ایران گفت کاهش تعرفه واردات خودرو، تنها راه افزایش کیفیت محصولات داخلی است.

امرالله امینی اظهار کرد: تا زمانی که بازار خودروی ایران انحصاری است امیدی به افزایش کیفیت خودروهای داخلی وجود ندارد.

وی با بیان این‌که اصولا در بازار انحصاری تولید‌کننده انگیزه‌ای برای افزایش کیفیت محصولات خود ندارد، خاطر نشان کرد: در یک بازار انحصاری مشتریان نیز انتخابی جز خرید محصول از تولید‌کننده انحصارگر ندارند.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: بنابراین برای رفع این معضل باید با کاهش تعرفه واردات، زمینه را برای رقابتی‌شدن بازار خودروی ایران فراهم کرد، در آن صورت خودروسازان داخلی نیز چاره‌ای جز افزایش کیفیت محصولاتشان خواهند داشت.

امینی افزود: با توجه به این‌که در ماه‌های آینده تحریم‌های خارجی علیه ایران لغو خواهد شد، بهترین فرصت برای کاهش تعرفه واردات خودرو فراهم شده است تا از یکسو خودروسازان داخلی بتوانند با مشارکت خودروسازان خارجی خودروهای باکیفیت‌تری تولید‌ کنند و از سوی دیگر خودروهای خارجی با قیمت ارزان‌تری وارد ایران شوند.

وی با بیان این‌که در آن صورت شاهد رقابتی‌شدن بازار خودروی ایران خواهیم بود، تصریح کرد: در غیر این صورت هیچ راه دیگری برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی وجود نخواهد داشت، زیرا خودروسازان داخلی انگیزه‌ی لازم برای انجام این کار را ندارند.

جوان خودرو: این در حالی است که با وجود اعلام ثابت ماندن تعرفه واردات خودرو، مالیات جدیدی اعمال خواهد شد که سبب افزایش قیمت نهایی می شود. از طرفی ایران خودرو سعی در افزایش کیفیت محصولات داشت که با افزایش گارانتی رانا اولین قدم در این راستا را برداشته است.

منبع: ایسنا

افزایش گارانتی رانا

مالیات جدید بر روی خودروهای وارداتی

پیش بینی افت قیمت خودروهای وارداتی

دور زدن دولت با کارت بازرگانی اجاره ای

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!