جایگاه های سوخت در زیان قرار دارند

سخنگوی صنف جایگاهداران سوخت تشریح کرد: با توجه به این که جایگاه‌ها سهمیه‌های مشخصی را برای این سوخت دارند و فراهم شدن امکان توزیع گازوئیل بیشتر از سهمیه تعیین شده سخت است، بسیاری از جایگاه‌ها با زیان انباشته مواجه شده اند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

رضا نواز سخنگوی صنف جایگاهداران سوخت گفت: دغدغه اصلی جایگاهداران سوخت از جایگاهی که کمترین تا جایگاهی که بیشترین میزان فروش را دارد، عدم همخوانی هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری با سود حاصله است. عامل مهمی که باعث شده تا در حوزه حمل و توزیع سوخت، این همخوانی به وجود نیاید، ثبات قیمت فرآورده‌هاست و دولت باید در جهت افزایش حق العمل جایگاهداران فکر اساسی کند.

او افزود: این قیمت‌ها در شرایطی ثابت است که هزینه‌های حمل و توزیع، هر سال حتی بیش از تورم افزایش پیدا می‌کند. منابع دولت در جدول تبصره 14 قانون بودجه و میزان مصارف نیز مشخص است؛ یعنی منبعی وجود ندارد که پاسخگوی هزینه‌های انجام شده باشد. برای دریافتی‌های سال 1400 اعتراض وجود دارد و برای سال 1401 نیز چندماهی است که تلاش خود را شروع کرده ایم تا مشکلی در روند توزیع ایجاد نشود.

نواز گفت: موضوع بعدی مربوط به تبعیض بین حق الزحمه فروش گازوئیل (نفت گاز) در برابر بنزین است. تحقیقات میدانی نشان می‌دهد که هزینه‌های توزیع گازوئیل بسیار بیشتر از بنزین است، اما میزان دریافتی که برای توزیع این سوخت در نظر گرفته شده، به 60 درصد دریافتی توزیع بنزین هم نمی‌رسد.

او تصریح کرد: فرآورده گازوئیل برای خودرو‌های سنگین ارائه می‌شود و حضور این خودرو‌ها در جایگاه‌های سوخت، استهلاک این جایگاه‌ها را بسیار بالا می‌برد. از طرف دیگر، محدودیت‌هایی نیز برای عرضه گازوئیل وجود دارد که سبب می‌شود تا نتوانیم همانطور که بنزین را به وفور توزیع می‌کنیم، گازوئیل را هم توزیع کنیم.

سخنگوی صنف جایگاهداران سوخت گفت: با توجه به این که جایگاه‌ها سهمیه‌های مشخصی را برای این سوخت دارند و فراهم شدن امکان توزیع گازوئیل بیشتر از سهمیه تعیین شده سخت است، بسیاری از جایگاه‌ها با زیان انباشته مواجه شده اند.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برنامه دولت برای کاهش 10 میلیون لیتر بنزین چیست؟

بنزین تهران قابل قبول است

واریز سهمیه بنزین آذرماه به همراه سهمیه جبرانی

اختلال ایجاد شده هیچ مشکلی برای سهمیه سوخت ایجاد نمی کند

علت کمبود بنزین سوپر در جایگاه های سوخت چیست؟

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!