مرسدس بنز یک سپر و رینگ از ب ام و عقب افتاد

باواریایی ها توانستند با فروش 336,644 دستگاه خودرو در سراسر ایالات‌متحده و افزایش 21 درصدی فروش نسبت به سال گذشته گوی پرفروش ترین برند لوکس 2021 را از آن خود کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

باوارایی ها توانستند با فروش 336,644 دستگاه خودرو در سراسر ایالات‌متحده و افزایش 21 درصدی فروش نسبت به سال گذشته گوی پرفروش ترین برند لوکس 2021 را از آن خود کند.

البته برقی ساز تازه به دوران رسیده همچنان در تعقیب است و تسلا با فروش 313,400 دستگاه خودرو در سال 2021 توانست در جایگاه دوم پرفروش‌ترین برند لوکس آمریکا قرار گیرد.

با اینکه اختلاف‌نظر روی لوکس بودن ماشین‌های تسلا از جمله مدل‌های Model 3 و Model Y وجود دارد، ولی این برند به نوعی از آن رقبای بد بدن ب ام و به شمار می رود.

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

اما اشتوتگارتی معروف یعنی مرسدس بنز سال چندان عالی را پشت سر نگذاشته است.

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

این کمپانی آلمانی با فروش 276,102 دستگاه به افزایش ناچیز 0.4 درصدی نسبت به سال 2020 دست پیدا کرده و در ردیف چهارم لیست پرفروش‌ترین خودروهای لوکس آمریکا نشسته است.

اما در سطح جهانی، شرکت BMW بالاخره پس از پنج سال توانست مرسدس را به پایین کشیده و در صدر جدول برندهای لوکس پرفروش قرار گیرد. این کمپانی با فروش 2.2 میلیون دستگاه به مقام اول و مرسدس با فروش 2.05 میلیون دستگاه به مقاوم دوم در لیست پرفروش‌ترین برندهای لوکس 2021 دست یافته‌اند.

انتهای پیام/ منبع: خودروبانک

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!