شیوه جدید توزیع لاستیک سنگین در کشور

وزیر صمت بیان کرد: لاستیک سنگین تولید داخل براساس پیمایش توزیع می شود.

به گزارش ‌پایگاه خبری جوان خودرو

رضا فاطمی امین وزیر صمت اظهار کرد: حوزه حمل‌ونقل نیز یکی از موضوعات بسیار مهم در زنجیره توزیع کالا است و به دنبال اصلاح ساختارهای بازار آن هستیم.

وی در این خصوص ادامه داد: برنامه‌های این حوزه در دست اجراست و در آینده‌ای نزدیک شاهد اصلاح ساختار بازار حمل بار خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هزینه‌های حمل‌ونقل بسیار مهم است، گفت: وزارت صمت از چند وجهه با این موضوع مرتبط است، یکی مسائل ریلی است و دیگری هزینه‌های جاری حمل‌ونقل جاده‌ای است.

وزیر صمت در این خصوص، ادامه داد: با توافقاتی که با وزارت راه و شهرسازی شده است موضوع تأمین لوکوموتیو برای حمل‌ونقلی ریلی در دست پیگیری می‌باشد.

فاطمی امین در خصوص هزینه‌های جاری حمل‌ونقل جاده‌ای نیز، بیان کرد: 30 درصد لاستیک سنگین تولید داخل است که 20 درصد آن بایاس و 10 درصد دیگر رادیال است.

وی ادامه داد: تخصیص این 30 درصد لاستیک تولید داخل مبتنی بر پیمایش می‌شود که این موضوع در حال نهایی شدن است.

وزیر صمت همچنین اضافه کرد: در حوزه نوسازی ناوگان نیز توافقات لازم بین وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی نهایی شده است و منتظر مصوبه شورای عالی اقتصاد می‌باشد.

در این نشست اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در خصوص مهم‌ترین مسائل مرتبط با هزینه‌های حمل بار در شبکه توزیع کالا با حضور محمدرضا پورابراهیمی «رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس» و تشکل‌های تخصصی مربوطه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

انتهای پیام/ منبع: مهر

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!