سامانه ثبت تخلفات در 156 تقاطع تهران

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از تجهیز ۱۵۶ تقاطع مهم تهران به سامانه ثبت تخلفات خبر داد و گفت: عبور از چراغ قرمز، گردش به راست وقتی چراغ قرمز است و همچنین تجاوز به گذرگاه عابر پیاده، توسط این سامانه ثبت می‌شود.

سرهنگ مراد مرادی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ به نصب سامانه ثبت تخلف در 156 تقاطع مهم و حساس سطح شهر تهران اشاره و اظهار داشت: این سامانه در حال حاضر فعال است.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: سامانه ثبت تخلف، سه نوع تخلف را ثبت می‌کند؛ عبور از چراغ قرمز، گردش به راست هنگامی که چراغ مسیر قرمز است و همچنین تجاوز به گذرگاه عابر پیاده.

سرهنگ مرادی ادامه داد: رانندگانی که هرکدام از این تخلفات را انجام دهند پلاک خودرویشان توسط این سامانه ثبت شده و جریمه برای راننده و مالک خودرو لحاظ خواهد شد.

این مقام ارشد اطلاع‌رسانی راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، اولین مزیت این سامانه را ارتقا انضباط‌بخشی به عبور و مرور و همچنین ارتقا ایمنی عابران پیاده دانست و گفت: با بررسی آماری و تجزیه و تحلیل تصادفات در این تقاطع‌ها به این نتیجه رسیدیم که میزان حوادث و تصادفات جرحی نسبت به مدت مشابه – قبل از نصب این سامانه‌ها- به میزان 60 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: 40 تقاطع دیگر سطح شهر تهران نیز در حال گذراندن مراحل تست هستند.

گزارش خودرو

سرهنگ مرادی به اعمال نمره منفی علاوه بر جریمه ریالی برای رانندگان متخلف اشاره و بیان داشت: راننده‌ای که از چراغ قرمز عبور کند علاوه بر جریمه نقدی به مبلغ یک میلیون ریال، نمره منفی نیز دریافت می‌کند؛ اگر خودرو وسیله شخصی باشد، راننده‌اش 5 نمره منفی و اگر خودرو وسیله حمل و نقل عمومی باشد، راننده‌اش 10 نمره منفی کسب خواهد کرد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ به رانندگان توصیه کرد به هنگام عبور از تقاطع‌ها قوانین و مقررات عبور و مرور را رعایت کنند.

این مقام ارشد اطلاع‌رسانی راهور فاتب اعلام کرد: تقاطع‌هایی که فاقد راست‌گرد یا رمپ بوده یا تابلوی گردش به راست با احتیاط آزاد نداشته باشند، گردش به راست در آنها ممنوع بوده و راننده متخلف علاوه بر یک میلیون ریال جریمه نقدی، نمره منفی نیز کسب خواهد کرد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: با ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز و ثبت پلاک وسیله نقلیه، در صورت وقوع حادثه در تقاطع، وسیله نقلیه متخلف به سرعت شناسایی شده و مبنای اظهارنظر کارشناسی در تصادفات قرار خواهد گرفت.

منبع: فارس

جریمه همراه نداشتن تجهیزات زمستانی

جریمه 40 هزارتومانی برای ناخوانا بودن پلاک

ممنوعیت حرکت وسایل نقلیه موتوری بدون بیمه‌نامه

ممنوعیت خرید و فروش خودروی رانندگان بی‌حجاب

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!