پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

واردات خودرو پورشه

واردات خودروهای 2500 سی سی به بالا نداریم.

رییس سازمان توسعه تجارت گفت : هیچ گونه تصمیم جدیدی درباره ورود خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی گرفته نشده است. ولی الله افخمی راد اضافه کرد: مجوز ثبت سفارش خودرو با سازمان توسعه تجارت است و ما به هیچ عنوان خودروی با حجم موتور بالای 2500 سی سی را ثبت سفارش نمی کنیم حتی اگر خودروی […]

سهیل زنگنه
یکشنبه - ۱۷ خرداد ۱۳۹۴

رییس سازمان توسعه تجارت گفت : هیچ گونه تصمیم جدیدی درباره ورود خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی گرفته نشده است.

ولی الله افخمی راد اضافه کرد: مجوز ثبت سفارش خودرو با سازمان توسعه تجارت است و ما به هیچ عنوان خودروی با حجم موتور بالای 2500 سی سی را ثبت سفارش نمی کنیم حتی اگر خودروی مورد بحث هیبریدی هم باشد حجم موتور آن باید کمتر از 2500 سی سیباشد.

وی افزود: اطلاعی از اینکه خودرو جدیدی با حجم موتور بالای 2500 سی سی به کشور وارد شده باشد ، ندارم مگر اینکه ورود موقت شده باشد که ورود موقت هم بر اساس فرمول خاصی است که اجازه چنین کاری را نمی دهیم یعنی به ثبت سفارش نیازی ندارد و مطمئن باشید اتفاق نمی افتد.

افخمی راد گفت: امکان ندارد خودرویی بالای 2500 سی سی باشد و با حجم موتور زیر 2500 سی سی ثبت سفارش شود.

وی افزود: از مهر سال گذشته خودروی بالای 2500 سی سی را ثبت سفارش نکردیم و ورزشکاران هم که خودرو وارد می کنند مجازند زیر 2500 سی سی وارد کنند.

افخمی راد گفت: قبل از مهر سال گذشته هم به صورت تجاری برای خودروهای بالای 2500 سی سی ثبت سفارش نمی کردیم بلکه سال گذشته تعداد خودروهای بالای 2500 سی سی که به کشور وارد شده با احتساب خودروهایی که برای نیروی انتظامی وارد شده است به یک درصد کل خودروهای وارد شده نمی رسد.

رییس سازمان توسعه تجارت گفت: سال گذشته 211 خودرو با حجم موتور بالای 2500 سی سی وارد کشور شده که بخشی از آن برای سفارتخانه ها بوده و تعدادی هم از این خودروها مربوط به کسانی بوده است که بر طبق مصوبات مجاز بودند این خودروها را وارد کنند. شایان ذکر است این مجوزها برای قبل از مهر 93 بوده است و از مهر پارسال این مجوز اصلاح شد و تنها برای واردات خودروهای کمتر از 2500 سی سی به این افراد مجوز داده می شود.

برچسب‌ها : واردات خودرو

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی