خودرو چینی جدید در ایران GAC

به تازگی برند لوکس چینی جدید به نام GAC یا همان گَک به ایران وارد شده و مشغول تست محصولات خود در ایران است. با توجه به مشاهدات احتمال می‌رود گک ترامپچی GA6 و GS4 به عنوان اولین محصولات این شرکت در ایران به فروش برسند. این خودروها اکثرا با امکانات لوکس و موتور توربو همراه هستند.

ولی گویا حضور شاسی‌بلند از جانب شرکت الماس‌داران حال‌و‌هوایی جدی دارد. این خودرو که ترامپچی GS4 نام دارد به موتور ۱٫۵ لیتری توربو ۱۳۵ اسب‌بخاری مجهز است که با گیربکس دو کلاچه قدرت را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. این خودرو از نظر ایمنی در سطح خوبی قرار دارد و به هفت کیسه هوا مجهز است. امکاناتی نظیر سیستم تهویه دوگانه، سنسور پارک جلو و عقب، آینه تاشوی برقی، اتوهلد و ترمز پارک برقی، سنسور نور، چراغ‌های زنون جلو، مانیتور، دوربین عقب و… باعث شده است سطح این خودروی چینی کمی از کره‌‌ای موجود در بازار بالاتر باشد. قیمت نسخه فول GS4 در چین ۱۴۶٫۸۰۰ یوان است که حدود ۸۳ میلیون تومان به واحد ارزی ایران می‌شود.

احتمال می‌رود در صورت عرضه این خودرو به صورت تمام وارداتی، قیمت این ماشین حدود ۱۲۰ میلیون تومان در ایران تعیین شود. مطمئنا حجم موتور پایین این ماشین می‌تواند ضعفی برای آن محسوب شود. البته فناوری روز به این سمت می‌رود که با کاهش حجم موتور و استفاده از تکنولوژی روز، بازخورد بهتری از پیشرانه خودروها بگیرند.

۳ خودروی جدید ترامپچی از شرکت GAC چین بزودی از سوی شرکت الماس داران در ایران عرضه می‌شوند .

GAC_GS5_گک خودرو GS5 مدل ۲۰۱۵

این خودرو شاسی بلند جذاب دارای پیشرانه چهار سیلندرو حجم موتور ۱٫۸ لیتر و ۱۷۵ اسب بخار نیرو را به چرخ ها منتقل میکد . GS5 از لحاظ ایمنی  دارای ۶ ایربک و ABS (سیستم ضد قفل ترمز) EBD (توزیع نیروی ترمز الکترونیکی) BA  (ترمز کمک) می باشد . این خودرو شاسی بلند دارای حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر برساعت است و با قیمت ۱۴۰ میلیون تومان عرضه میشود.

GAc_گک_ترامچی GS5

GAc_گک_ترامچی GS5

سنسور دنده عقب-۶ ایربک-BA (ترمز کمک)-Sunroof-ABS (سیستم ضد قفل ترمز)- EBD (توزیع نیروی ترمز الکترونیکی)- جعبه ابزار-اندازه چرخ ۱۷-صندلی های گرم/سرد- فرمان چرم-صندلی های چرم-قفل مرکزی-تعداد بلندگوهای ۶-حق بیمه برند سیستم صوتی-کروز کنترل-قفل درب خودکار-بلوتوث-تنظیم صندلی  اتوماتیک-رادیو-کنترل صوتی بر روی فرمان-کنترل کشش-تنظیم شیب فرمان- یواس بی-AUX

مدل  GS4 مدل ۲۰۱۵

GS4 با قیمت ۱۲۰ و همان آپشن ها اما با موتور ۱٫۵ لیتری عرضه میشود .

GAc_گک_ترامچی GS4

GAc_گک_ترامچی GS4

GAC_SA6_گک

مدل GA6 

ترامپچی GA6 اکنون با دو موتور بنزینی ۴ سیلندر  در دسترس می باشد : یک موتور توربوی ۱٫۶ لیتری با ۱۵۸ اسب بخار نیرو و ۲۱۶nm همراه با یک جعبه دنده ی ۵ حالته ی دستی و یک موتور توربوی ۱٫۸ لیتری با ۱۷۷ اسب بخار .

ترامپچی GA6

ترامپچی GA6

 

مدل GA6 

ترامپچی GA6 اکنون با دو موتور بنزینی ۴ سیلندر  در دسترس می باشد : یک موتور توربوی ۱٫۶ لیتری با ۱۵۸ اسب بخار نیرو و ۲۱۶nm همراه با یک جعبه دنده ی ۵ حالته ی دستی و یک موتور توربوی ۱٫۸ لیتری با ۱۷۷ اسب بخار .

کارخانه تولید کننده این خودروها GAC میباشد که سال ۱۹۹۷ احداث شده در گوانگ ژو چین هست مدل گونو این شرکت در ایران هست . تعداد ۷۲۸ هزار دستگاه اتوبوس ، ون و سواری در سال ۲۰۱۲ تولید کرده و ششمین خودروساز چین است .

خودروهای ترامپچی در لیست مجاز واردات در سامانه گمرک ایران :

خودروهای ترامپچی GAC در لیست مجاز واردات در سامانه گمرک ایران_گک

اخبار خودرو

آیا تمام قطعات خودروهای چینی ساخت چین است؟

نظر شما !!
  1. علیرضا

    مدل gs5به نظر روی پلت فرم هیوندای وراکروز ساخته شده .نمای جانبی خیلی شبیهه