دنا پلاس هم قیمت کره ای ها!

براساس نرخ ارز، دنا پلاس ایران خودرو هم قیمت محصولات خودروهای باکیفیت کره‌ای در بازار کشورهای همسایه است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

قیمت خودروهای وارداتی در بازار کشورهای همسایه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار است. محصولات وارداتی به خصوص محصولات شرکت کیا نسبت به خودروهای تولید داخل از کیفیت بالاتری برخوردار هستند، اما از نظر قیمت دلاری فرق زیادی بین آنها نیست.

یعنی ایرانی‌ها محصولات تولید داخل را به قیمت خودروهای کیا و سراتو می‌خرند. اما برای خرید همان خودروهای خارجی باید چندین برابر هزینه کنند!

به عبارت دیگر دناپلاس توربو در بازار ایران ۷۰۰ میلیون تومان قیمت دارد، که معادل دلاری آن ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار است. یعنی قیمت کیا پیکانتو در بازارهای خارجی ۱۵ هزار دلار و سراتو ۲۰ هزار دلار است و دنا پلاس توربو معادل ۱۷.۵ هزار دلار قیمت دارد.

پراید، تیبا و کوییک هم که جزو خودروهای اقتصادی ایرانیان محسوب می‌شوند در حال حاضر بین ۶ تا ۸ هزار دلار قیمت دارند. اگر یک پله کیفیت را بالاتر ببریم، خودروهای پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پارس سال و شاهین قرار می‌گیرند که از نظر دلاری حدود ۱۱ تا ۱۳ هزار دلار قیمت می‌خورند. در رده خودروهای گران‌قیمت تولید داخل، تارا و دنا قرار دارند که قیمتشان بین ۱۵ تا ۱۷ هزار دلار است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در ایران نه تنها خودروهای تولید داخل را با قیمت دلاری خودروهای خارجی می‌فروشند، بلکه خودروهای خارجی ۲ هزار دلاری را هم گرانتر می‌فروشند.

خودرو چانگان CS۳۵ که ۳ سال پیش ساخته شده در بازار ایران حدود ۹۰۰ میلیون تومان است؛ یعنی با قیمت حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ دلار فروخته می‌شود. این در حالی است که تولید امسال این خودرو بین ۱۴ تا ۱۵ هزار دلار قیمت دارد.

کیا اسپورتیج ساخت ۴ سال قبل الان در بازار حدود ۴ میلیارد تومان قیمت دارد که معادل ۹۹ هزار دلار برآورد می‌شود؛ اما قیمت تولید امسال این خودرو ۲۴ هزار دلار است.

انتهای پیام/ منبع: تجارت نیوز

نظر شما !!