45 دستگاه خودرو برای دریافت پلاک تاریخی در شیراز کارشناسی شد

دبیرخانه شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی با حضور کارشناسان پلیس راهور فراجا، 45 دستگاه خودرو کلاسیک متقاضی دریافت پلاک تاریخی استان فارس را بررسی کرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛ این جلسه کارشناسی روز چهارشنبه 21 دی ماه 1401 با هماهنگی اعضاء کارگروه شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی شامل پلیس راهور فراجا، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ورزش و جوانان، سازمان حفاظت از محیط زیست و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در هتل پارک سعدی شیراز، برگزار شد.

در این جلسه تعداد 45 دستگاه از وسیله های نقلیه تاریخی متعلق به مالکان خصوصی در شهرهای استان فارس که در نشانی اینترنتی https://icvc.taci.ir/ ثبت نام کرده بودند به صورت حضوری توسط کارشناسان پلیس راهور فراجا و دبیرخانه شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

پس از انجام بررسی های کارشناسی، مقرر است خودروهایی که طی سالیان گذشته از نظر کالبدی و فیزیکی کمترین تغییرات را داشته باشند، برای دریافت پلاک تاریخی از سوی دبیرخانه مربوطه به پلیس راهور فراجا معرفی شوند.

در راستای اعطاء پلاک تاریخی به خودروهای کلاسیک و قدیمی کشور، در سال 1401 تا پیش از جلسه بررسی استان فارس، تعداد 70 دستگاه خودرو کلاسیک مورد بررسی قرار گرفتند که از میان آنها 30 دستگاه خودرو سواری موفق شدند تأیید کاشناسان را دریافت کنند و مشمول دریافت پلاک تاریخی شناخته شوند.

دارندگان و مالکان وسیله‌های نقلیه تاریخی با قدمت حداقل 30 سال و دارای اصالت ظاهری و سلامت فنی، می‌توانند برای ثبت‌نام خودرو در سامانه دریافت پلاک و شناسنامه تاریخی به نشانی اینترنتی www.taci.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

نظر شما !!