پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

چرا حال صنعت خودرو‌ خوب نمی شود؟!!

صنعت خودرو بیمار است! شاید این جز معدود جملات درستی باشد که از زبان وزیر صمت البته از نوع سابقش بیان شده باشد. به گزارش اختصاصی جوان خودرو صنعت خودرو بیمار است! شاید این جز معدود جملات درستی باشد که از زبان وزیر صمت البته از نوع سابقش بیان شده باشد. بله اینصنعت بیمار است […]

سبحان قالیباف
دوشنبه - ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

صنعت خودرو بیمار است! شاید این جز معدود جملات درستی باشد که از زبان وزیر صمت البته از نوع سابقش بیان شده باشد.

به گزارش اختصاصی جوان خودرو

صنعت خودرو بیمار است! شاید این جز معدود جملات درستی باشد که از زبان وزیر صمت البته از نوع سابقش بیان شده باشد. بله اینصنعت بیمار است اما نسخه علاج کجاست؟ چه کسی توانایی تیمار آن را دارد؟ یا بهتر است بگوییم اصلا اجازه تیمار داده شده یاخیر؟ صنعت خودر‌‌و‌ چند سال نیست که گرفتار کهنه دردی ریشه دار است بلکه مدت این بیماری بسیار طولانی است و هربار با تصمیمیک شبه و خلق الساعه بر شدت این بیماری افزوده شده است. روز گذشته وزیر صمت با استیضاح نمایندگان مجلس از سکانداریوزارت خانه کنار گذاشته شد با انبوهی از انتقادات بجا‌ و در برخی موارد بی جا!

انتقادات بهارستانی ها در بسیاری از موارد بحق بود به طور مثال در خصوص‌ عدم خصوصی سازی. اما نکته ای که باید توجه داشتاینجاست که بسیاری از راهکارهایی که اجازه برون رفتی اجمالی از آشفتگی را میداد با برخی نظرات غیر کارشناسی تعداد کمی ازنمایندگان مجلس موجب شد تا صنعت و بازار خودرو‌ همچنان گرفتار برخی چالش های سطحی بماند. موضوع واردات خودروهایکارکرده یکی از همین مباحث بود که در کمال تعجب در کمتر از ۴۸ ساعت قبل از استیضاح وزیر ۲ کارته، چراغ سبز گرفت و دروازه هابرای حضور وارداتی های کارکرده باز شد.

باید بپذیریم که مجموعه ای از اقدامات ایضایی بهارستانی ها و پاستوری ها سبب شده تا صنعت خودرو همچنان گرفتار بیماری باشد. هم اکنون موضوع قیمت در این صنعت همچنان عجیب و قابل تامل است اما باوجود تورمی بی قرار و نوسانی آشفته در نرخ ها باید چهکرد؟ موضوع مافیای صنعت دیگر سرتیتری بود که از دیروز بیش از هر تیتر دیگری در ستون اخبار رسانه ها خوش رقصی میکردمافیایی که معلوم نیست کیست یا چه کسانی هستند که تا بحال کسی نتوانسته پنجه در پنجه این حریف چغر مقابله کند و آن را خاککند!

آیا اصلا مافیایی درکار است یا صرفا مقامات گرفتار توهماتی از پس ندانم کاری هایی شده اند که ضامن خروج آن ها از بن بست سومدیریت نیست! این چه مافیایی است که تنها در روزهای استیضاح صدای طبل و دقلش می آید و روزهای دیگر خبری از آن نیست یاچطور مافیای دل رحمی است که اجازه رشد تولیدو رکورد زنی افزایش ۹۶ درصدی صادرات خودرو و قطعات را می دهد؟ شاید هم تنهالباسی مبدل است که برخی ها به تن می کنند برای گرفتن  خودرو آن هم خارج از عرف و قانون بدون صف برای رفتن به مقاصدی به غیراز میدان بهارستان!

چالشهای صنعت خودرو در این سال ها برای همگی مشخص شده راهکارهای کارشناسی هم مشخص است اما ظاهرا اشتیاق پیداکردن مافیا در شب برای برخی ها ملزم تر از اجرایی کردن برنامه ها در روز و رفع مشکلات این صنعت است!

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی