پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

وانت بار

نمره ردی وانت بارها در معاینه فنی

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران گفت: بررسی نتایج آزمون خودروهای وانت بار در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد این خودروها از نظر فنی و ایمنی از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده و بالغ بر ۶۰ درصد در آزمون های معاینه فنی مردود و نیازمند به رفع نقص بوده‌اند.

فاطمه علی اصغری
جمعه - ۲۳ تیر ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛ 

شادی مالکی در خصوص وضعیت مراجعات خودروهای سنگین و موتورسیکلت ها به مراکز معاینه فنی خودروهای تهران اظهار کرد: در سال گذشته 7982 دستگاه خودروی سنگین به مراکز مراجعه کرده که 33 درصد آن از آزمون ترمز مردود شدند.

وی ادامه داد: در خصوص موتورسیکلت ها نیز میزان مراجعات تنها 373 دستگاه بوده که از این تعداد 60 درصد آن از آلایندگی و 20 درصد از آزمون ترمز مردود شده اند. همچنین برخی از موتورسیکلت ها نیز همزمان دارای چند نقص فنی بوده اند.

مالکی با بیان اینکه علیرغم الزامات قانونی، از 3.5 میلیون دستگاه موتورسیکلت مشمول معاینه فنی، کمتر از 500 دستگاه به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده اند، گفت: مابقی موتورسیکلت‌ها بدون اخذ معاینه فنی و هیچگونه محدودیت و کنترلی در سطح شهر تردد می‌کنند و به نظر می‌رسد جهت الزام مراجعه این وسایل نقلیه به مراکز معاینه فنی و درگاه‌های کنترلی آن توسط دستگاه های ذیربط، بایستی چاره اندیشی انجام شود.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در خصوص خودروهای وانت بار افزود: از 320 هزار دستگاه خودرو وانت بار پلاک تهران در سال گذشته 25 هزار دستگاه به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده و کمتر از 40 درصد از  این وانت بارها در مراجعه اول موفق به اخذ معاینه فنی شده اند.

وی ادامه داد: بیشترین علل مردودی در وانت بار ها مربوط به آزمون آلایندگی بوده و تقریبا 36 درصد از این خودروها در آزمون آلایندگی مردود شدند. همچنین 34 درصد دارای نقص در سیستم ترمز بوده که این مسئله حاکی از شرایط ناایمن این خودروها است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران در پایان اعلام کرد: بررسی نتایج آزمون خودروهای وانت بار در سال 1401 نشان می دهد این خودروها از نظر فنی و ایمنی از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده و بالغ بر 60 درصد در آزمون های معاینه فنی مردود و نیازمند به رفع نقص بوده اند.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی