پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

AUDI Q5 e-tron

کاسبی جدید دلالان خودرو؛ حواله های نجومی خودروهای برقی!

این روزها بازار خودروهای برقی با حضور دلالان و خرید و فروش حواله خودروهای برقی مسیرخود را تغییر داده است روندی که بدون شک نگران کننده است.

فاطمه علی اصغری
سه شنبه - ۱ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جوان خودرو؛

ورود خودروهای برقی، نحوه خرید و شرایط فروش آنها این روزها بازار فروش این دست از خودروها را نسبت به سایر محصولات داغ و جذاب کرده روندی که سبب شده تا دلالان بازار خودرو در جهت ورود به بازار خودروهای برقی وارد عمل شوند رویکردی که بدون شک به جز بالابردن نرخ این دست خودروها پیامد دیگری نخواهد داشت.

در وضعیت امروز بازار خودروهای برقی که به زعم بسیاری از کارشناسان در ابتدای مسیر است بدون شک نهادهای اجرایی و نظارتی باید با دقت نظر بیشتری روند معاملات و قیمت های تعیین شده در این بازار را تحت پیگیری قرار دهند.

در جدیدترین اطلاعیه سامانه خودروهای برقی وارداتی قیمت قطعی و علی‌الحساب خودروهای برقی اعلام شد که متقاضیان بر این اساس می توانند خودروی مدنظر خود را انتخاب و خریداری کنند.

(اینجا بیشتر بخوانید: قیمت دقیق ۷ خودروی برقی وارداتی اعلام شد+ اسامی خودروها)

اما نکته مهم و قابل اهمیتی که این روزها بازار تازه کار خودروهای برقی را تحت شعاع قرار داده است و کاسبی جدیدی را برای دلالان بازار خودرو رقم زده فروش حواله های خودروهای برقی به قیمت های نجومی و فضایی است که بازار این خودروها را به سمت مسیر دیگری سوق داده  و کاسبی جدیدی را برای دلالان ایجاد کرده است به گونه ای گه شاهدیم که حواله برخی از خودروهای برقی مثل آئودی Q5 در بازار آزاد با قیمت های عجیب ۵۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد رویکردی که خلاف رویه بازار خودروهای برقی است.

گفتنی است هدف دولت سیزدهم و‌ وزارت صنعت به عنوان متولی واردات خودروهای برقی بدون شک تحقق مولفه‌هایی چون مدیریت فرآیند سوخت، حرکت در مسیر استفاده از سوخت پاک برای داشتن هوایی پاک و استفاده از به روزترین خودروهای برقی است از این رو‌تحقق این دست اهداف با حضور دلالان همیشه به صف بازار خودرو محقق نمی شود.

متقاضیان خرید خودروهای برقی همانطور که اعلام شده است از ۳۰ اردیبهشت تا شنبه ۵ خرداد طبق شرایطی که اعلام شده است می توانند برای خرید خودروهای برقی اقدام کنند روندی که به طورحتم اگر از طریق قانونی و‌ مسیر درست خود انجام شود اجازه ورود هیچ دلال و دلال بازی را در بازار خودروهای برقی نخواهد داد.

(اینجا بخوانید: شرایط خرید خودروهای برقی)

لازم به ذکر است طبق اعلام وزات صمت اسامی خودروهای برقی عرضه شده در سامانه عبارتند از Sinogold – Tangoo 5، HONGQI – EQM5EV، Honda – ENS1، Audi – Q5، LUNA – GRE و KMC EJ7 که متقاضیان می توانند در جهت خرید آنها وارد عمل شوند.

اسامی خودروهای سامانه برقی ها

نکته مهم و قابل اهمیتی که بدون شک باید اهتمام ویژه ای در جهت رعایت آن از سوی مسئولین مربوطه و متقاضیان رعایت شود این است که اجازه ورود دلالان به بازار خودروهای برقی به بهترین شکل ممکن مدیریت شود و گرنه خیلی دور نیست که آینده بازار خودروهای داخلی و خارجی و افزایش عجیب و غریب قیمت خودرو در بازار خودروهای داخلی نیز رقم بخورد.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی