پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

بهمن دیزل

بزرگ ترین کشنده و کوچک ترین کامیونت بهمن دیزل رونمایی شد.

آیین ورود به بازار کشنده بایک X۹ و معرفی کامیونت F۳۸، بزرگترین و کوچکترین محصولات تجاری بهمن دیزل، با حضور مدیران ارشد، صاحبان شرکت‌های پخش و خبرنگاران در محل هتل المپیک تهران برگزار شد.

javankhodro
شنبه - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

یه گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

حسین خضری مدیرعامل بهمن دیزل در این مراسم با اشاره به آمار تولید خودروهای تجاری در سالهای گذشته در مقایسه با امسال گفت: 40درصد کل نیاز تجاری کشور، کامیونت ها، 40 درصد کشنده ها ، و 20 درصد کامیون ها هستند. ما در بخش کشنده و کامیونت های سبک و نیمه سنگین نیاز جدی داریم و باید تولید را افزایش دهیم. هدف از تولید کامیونت F38 ، پر کردن خلاء خودروی باری بین وانت و کامیونت های 6 تن است. در واقع F38 به نوعی وانت بزرگ به حساب می آید که می تواند کاربری های مختلفی نظیر مسقف فلزی، یخچالدار و… روی آن نصب شود.

در این مراسم عنوان شد که گروه بهمن روی 320 پروژه در حال کار است و حدود 2 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش تجاری صورت گرفته است.

حسین خضری

کشنده بایک X9

کشنده بایک X۹ کشنده‌ای با ۵۶۰ اسب بخار قدرت است که کروز کنترل تطبیقی دارد. بایک X۹ به عنوان برترین کشنده سال ۲۰۲۳ در چین نیز شناخته شد. کسب این رتبه برای بایک از این جهت اهمیت دارد که صنعت ساخت خودروهای تجاری در چین بسیار رقابتی است که کسب بالاترین نمرات در مقولات کیفیت و ایمنی کار چندان آسانی نیست.
این کشنده در قسمت قوای محرکه از موتور ۱۳لیتری با توان ۵۶۰ اسب بخار و گشتاور ۲۶۰۰ نیوتن متر در کنار گیربکس اتوماتیک ۱۲سرعته با برند ZF به همراه ریتارد هیدرولیکی ۵ مرحله ای برخوردار است که اتفاقا این تجهیزات توسط رانندگان پایه 1 در مناسبات مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. X9 قرار است سگمنت کشنده های باری بالای 44 تن را متحول کند.

کامیونت فورس F۳۸

فورس F۳۸ یک کامیونت با ظرفیت وزنی مجموع ناخالص ۳.۸ تن است و از یک موتور ۲ لیتری بنزینی با توان خروجی ۱۴۸ اسب بخار قدرت و ۲۰۴ نیوتن متر گشتاور و نیز یک گیربکس 5 سرعته دستی بهره می برد.
فورس F38 یک خودروی مدرن با امکانات رفاهی مناسب، موتوری قدرتمند، ظرفیت حمل بار مناسب به لحاظ جرمی و حجمی به حساب می آید و در رده کامیونت‌های سبک قرار می‌گیرد. این خودروی تجاری توانایی حمل حدود ۲.۵ تن بار را دارد و به دلیل طراحی ویژه فضای بار و حذف پرتی در محیط بار، قابلیت حمل بار بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌گذارد.

کامیونت فورس F38

با توجه به موفقیت مدل های قبلی از جمله ایسوزو و فورس ، این مدل نیز می تواند جایگاه ویژه ای در بازار ایران کسب کند، مخصوصا اینکه امکان نصب کاربری های مختلف روی آن تعریف شده است.

کامیونت فورس F38

 

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی