پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اتوبوس بین شهری زامیاد

FOTON U9 BUS ، اتوبوس بین شهری زامیاد رونمایی شد

اتوبوس بین شهری زامیاد در دو مدل عادی و وی‌آی‌پی (با 18 صندلی ویژه) در حضور مقامات کشوری و استانی در شیراز رونمایی شد.

فاطمه علی اصغری
سه شنبه - ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

ناوگان حمل و نقل بین شهری نیازمند بازسازی بیش از پیش است. زامیاد در سالهای اخیر قدم در راه تولید اتوبوس های شهری و بین شهری برداشته است و توانسته در این زمینه موفق ظاهر شود.

این اتوبوس از یک موتور ۶ سیلندر ۶.۷ لیتری با ۳۰۰ اسب بخار بهره می‌برد. گیربکس آن نیز اتوماتیک و‌ مجهز به ریتارد هیدرولیکی است. این اتوبوس بین شهری ۹۳۸۰ میلی متر طول، ۲۵۰۰ میلی متر عرض و ارتفاع آن با احتساب کولر معادل ۳۴۰۰ میلی متر بوده و فاصله محوری آن ۴۷۱۰ میلی متر است. 

اتوبوس بین شهری زامیاد

ترمزهای جلو و عقب دیسکی با مکانیزم تنظیم خودکار و دو مداره مستقل پنوماتیکی است.

اتوبوس بین شهری زامیاد

 این اتوبوس تجهیزاتی نظیر سیستم هشدار خروج از خط، دوربین ۳۶۰ درجه، تاخوگراف، مسیریاب و یخچال و‌ چای‌ساز دارد.

در مدل VIP همه صندلی‌ها تشریفاتی و دارای مانیتور هستند. در داخل اتوبوس بین شهری VIP شرکت زامیاد از متریال مناسبی استفاده شده و کابین این خودرو طراحی قابل قبولی را به نمایش می گذارد. این اتوبوس بین شهری دارای ۱۸ صندلی برای مسافران و یک صندلی برای راننده بوده که صندلی راننده از نوع پنوماتیکی با تنظیم شش حالته است.

مجید آقائی مدیرعامل شرکت زامیاد در مراسم معرفی اتوبوس بین شهری جدید این شرکت گفت: زامیاد با دارا بودن خطوط تولید مجهز در زمینه‌ خودروهای تجاری، قصد دارد علاوه بر تولید خودروهای حمل و نقل بار، با ورود مجدد به تولید اتوبوس های شهری و بین شهری، خلاء این نوع محصولات را در کشور پر کند.

او در ادامه با اشاره به ویژگی های اتوبوس های جدید شرکت زامیاد خاطرنشان کرد: این محصولات با بهره‌گیری از پلتفرم محصولات روز دنیا و متناسب با اقلیم ایران در راستای پاسخ به نیازهای مردم در مسافرت های بین شهری کاربرد دارد.

گفتنی است، عرضه اتوبوس های جدید شرکت زامیاد از اواخر سال جاری آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی