پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

حمل کالا

نرخ حمل کالا براساس تن کیلومتر شد

یرکل دفتر حمل ونقل وکالای سازمان راهداری گفت: به زودی مرحله سوم شفافیت حمل کالا در قالب سامانه برخط از طریق ورود صاحبان کالا اجرا می‌شود.

فاطمه علی اصغری
شنبه - ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

حمدالهی مدیرکل دفتر حمل و نقل و کالای سازمان راهداری جاده ای در برنامه روی خط رادیو اقتصاد با بیان اینکه صدور بارنامه الکترونیکی از 2سال گذشته در سازمان راهداری کشور اجرا شده است گفت: اسناد فیزیکی بارنامه رانندگان از دو سال گذشته حذف شدند و به صورت الکترونیکی انجام شد و  مرحله دوم این طرح از هفته گذشته  آغاز شد .

وی ادامه داد: مرحله دوم این طرح با صدور پیامکی   به راننده‌  آغاز شده و با اجرای این طرح ما شاهد شفافیت سند حمل ونقلی در این بخش هستیم که با اجرای آن شاهد قانونمند تر شدن فرآیند صدور بارنامه خواهیم بود.

حمدالهی با بیان اینکه تخصیص سوخت براساس سند حمل است رخ می‌دهد  گفت: اجرای این طرح به راننده کمک می کند که در هنگام صدور سند و ابطال آن راننده از طریق کد 6رقمی که دریافت می کند مطلع شوند.

وی با بیان اینکه  اجرای این طرح با محوریت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام می شود گفت: اجرای این سامانه فرآیند و پازل های مختلفی دارد که به مرور تکمیل می شود.

وی افزود: مرحله بعد اجرای  این سامانه  ورود صاحبان کالا است که با توجه به پیچیدگی این بخش به طور قطع با کامل تر شدن بانک اطلاعاتی آنها این فرآیند کامل تر می شود‌.

حمدالهی اظهار کرد: طبق مصوبه جلسه 209 شورای عالی هماهنگی ترابری کشور  نرخ حمل براساس تن _ کیلومتر است که الزامی شده و برای دریافت حداقل نرخ حمل باید سند حمل ونقل وجود داشته باشد که با اجرای این طرح بخشی از حقوق تضعیف شده راننده بازگردانده می شود.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی