پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کیا برقی EV5

کیا برقی EV5 با کوشا خودرو به ایران می آید

کیا EV5 ، خودروی برقی که به تازگی رونمایی شده توسط کوشا خودرو به ایران خواهد آمد.

javankhodro
سه شنبه - ۱۹ تیر ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

چندی قبل در نمایشگاه پکن 2024 ، کمپانی کیا از جدیدترین شاسی بلند برقی خود یعنی EV5 رونمایی کرد. در فاصله کوتاهی از رونماییاین خودرو ، کوشا خودرو ، نماینده فروش و خدمات پس از فروش کیا در ایران قصد دارد EV5 را به کشور وارد کند.

EV5 یک خودروی تمام برقی است که از یک موتور الکتریکی 160 کیلوواتی ( معادل 217 اسب بخار قدرت) بهره می برد که برای وزن 1870 کیلویی این خودرو کاملا مناسب به نظر می رسد. ظرفیت باطری آن 64.2 کیلووات ساعت است و از لیست کامل آپشن های رفاهی و ایمنی بهره می برد.

کیا برقی EV5

طراحی خارجی کیا EV5 کاملا جسورانه و منطبق با متد روز خودروهای برقی است. دماغه منحنی همراه با چراغهای به هم پیوسته نازک و شکسته که خبر از تغییر تفکر طراحی این خودروساز کره ای می دهد. در نمای عقب نیز این خرق عادت کاملا به چشم می آید. فرمت تخم مرغی شکل عقب خودرو، طرحی تازه است که مدتی طول می کشد تا به آن عادت کنید!

کیا برقی EV5

در فضای داخل کابین نیز همه چیز در هماهنگی کامل با هم هستند، طراحی جدید غربیلک فرمان EV5 مشابه هیچ یک از محصولات قبلی کیا نیست، گویا این سبک طراحی قرار است از این به بعد در تمام خودروهای برقی کره ای همه گیر شود. و البته ترکیب کلاستر (صفحه کیلومتر) با مانیتور وسط به صورت یک تکه، از تفکر طراحی چینی به سرزمین کره راه پیدا کرده و طراحان کیا را نیز علاقه مند کرده است.

کیا برقی EV5

حال باید دید حضور این خودرو در خیابانهای کشورمان، چقدر مورد توجه طیف طرفداران و علاقه مندان خودروهای برقی قرار می گیرد؟ هرچند که تامین ایستگاه های شارژ در سطح شهر و تقویت زیرساختها خودش می تواند به جا افتادن این مدل خودروها بین خریداران بیشتر کمک کند.

کیا برقی EV5 کیا برقی EV5

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی