قانون ممنوعیت واردات خودروهای 2500 سی سی به بالا پاربجاست

چندی است شایعات ممنوعیت واردات خودروهای بالای 100 هزار دلار منتشر میشود. مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات ایران با تکذیب این خبر ممنوعیت واردات خودروهای 2500 سی سی به سرزمین جدید را بدون تغییر عنوان کرد.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر اینکه ملاک ممنوعیت واردات خودرو کماکان حجم موتور 2500 سی‌سی است، گفت: هیچ تغییری در روند ثبت‌سفارش خودرو برای ورود به سرزمین اصلی انجام نشده است. تقی محمدیان افزود: در قوانین مربوط به ثبت‌سفارش خودرو، هیچ تصمیم جدید و محدودیتی اتخاذ نشده است.

به‌تازگی برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند «واردات خودرو با ارزش بالای 100 هزار دلار ممنوع شد تا به این ترتیب ممنوعیت واردات بر حسب حجم موتور برداشته شود و تغییراتی اساسی در ورود خودروهای خارجی به کشور صورت گیرد.» مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: قوانین مربوط به تعرفه‌های وارداتی و عوارض صادراتی مربوط به سرزمین اصلی می‌شود و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مشمول این قوانین نمی‌شوند. محمدیان در مورد تغییر شاخص ممنوعیت واردات خودرو از «حجم موتور» به «قیمت» و «مصرف» نیز گفت: در سال 1391 تصمیم گرفته شد که از واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی جلوگیری شود و اکنون بحثی برای تغییر این شاخص مطرح نیست. وی در مورد ثبت‌سفارش خودروهای آمریکایی نیز گفت: به هیچ وجه ورود خودروهای آمریکایی به کشور مجاز نیست و ثبت‌سفارشی در این زمینه انجام نمی‌شود. محمدیان ادامه داد: در ماه‌های گذشته که ثبت‌سفارش تعدادی از مدل‌های یک خودروی آمریکایی انجام شده بود، با فرمایشات رهبر معظم انقلاب جلوی آن گرفته و بعد از آن هیچ خودروی آمریکایی ثبت‌سفارش نخواهد شد.

منبع:ایرنا

پیشنهاد صفر کردن تعرفه واردات خودرو به دولت

واردات خودروهای بالای 100 هزار دلار به مناطق آزاد ممنوع شد.

39 خودرو از لیست واردات حذف می شوند.

برجام دست کشورهای عربی از بازار خودرو ایران را کوتاه کرد.

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!
  1. احمد

    طرح ممنوعیت بالاتر 2500 کارشناسی نشده با توجه به ورود تکنولوژیهای جدیدی در صنعت خودرو اکنون ما خودروهایی با حجم بالاتر و مصرف سوخت بسیار پایینتر از خودروهای 2500 سی سی داریم بهتر بود طرح را براساس میزان ایجاد آلودگی و یا مصرف سوخت در صد کیلومتر طراحی میشد.