پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مقامات سایپا در لبنان

اولین مرکز عرضه محصولات سایپا در لبنان راه اندازی شد

حضور مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در لبنان و آغاز به کار  مرکز عرضه محصولا سایپا محور گفتگو و مذاکرات دکتر جمالی با وزیر صنایع لبنان و برخی از سرمایه گذاران لبنانی بود تا درباره جایگاه این کشور در ترانزیت محصولات گروه سایپا به دیگر بازارهای منطقه و همچنین ایجاد خط تولید سایپا بحث و […]

میلاد میرعابدینی
شنبه - ۱۰ مهر ۱۳۹۵

حضور مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در لبنان و آغاز به کار  مرکز عرضه محصولا سایپا محور گفتگو و مذاکرات دکتر جمالی با وزیر صنایع لبنان و برخی از سرمایه گذاران لبنانی بود تا درباره جایگاه این کشور در ترانزیت محصولات گروه سایپا به دیگر بازارهای منطقه و همچنین ایجاد خط تولید سایپا بحث و تبادل نظر کنند.

به نقل از سایپا نیوز، در این نشست وزیر صنایع لبنان با اشاره به تعاملات و ارتباطات مناسب در زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور گفت: از هر گونه تلاش برای حضور موثر خودروهای ایرانی در لبنان از جمله راه اندازی خط مونتاژ و تولید خودرو حمایت می کنیم و از آنجایی که شرکت های لبنانی خواهان این همکاری هستند ما نیز تسهیلات لازم را فراهم خواهیم کرد.

دکتر جمالی مدیر عامل گروه سایپا نیز در این نشست با اشاره به استقبال بسیار مناسب شهروندان و خریداران لبنانی از محصولات سایپا گفت: استقبال از عرضه محصولات سایپا انگیزه ای شد که در مدت خیلی کوتاه این مرکز راه اندازی شود و فعالیت های گسترده و مناسب خود را در زمینه فروش و خدمات پس از فروش بیشتر محصولات تولیدی فراهم آوریم.

مدیر عامل سایپا تاکید کرد: این امر بیانگر علاقه مشترک بین سایپا و طرف تجاری مان است و ما نیز در تلاشیم این کار را به خوبی مدیریت کنیم و فرصت های مناسبی را برای دو طرف ایجاد کنیم.
بر اساس این گزارش حضور مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در لبنان و آغاز بکار این مرکز محور گفتگو و مذاکرات دکتر جمالی با وزیر صنایع لبنان و برخی از سرمایه گذاران لبنانی بود تا درباره جایگاه این کشور در ترانزیت محصولات گروه سایپا به دیگر بازارهای منطقه و همچنین ایجاد خط تولید سایپا بحث و تبادل نظر کنند.

همچنین می توان به مذاکرات و توافقات اولیه با بانک ها و شرکت های بیمه ای لبنانی جهت اعطا تسهیلات ویژه به خریداران و مشتریان محصولات گروه سایپا اشاره کرد که در این نشست کلید خورد.
بر اساس این گزارش همزمان با راه اندازی این مرکز در شهر جبیل در شمال لبنان، در مراکز مشابهی در شرق و جنوب این کشور نیز امکان خرید خودروهای ایرانی، برای شهروندان لبنانی فراهم آمده است و در این مراکز خدمات پس از فروش نیز ارائه می شود.
لبنان واردکننده انواع خودروها از شرکت های معتبر دنیاست و استقبال شرکت های لبنانی از خودروهای ایرانی نشان می دهد این محصولات در بازار متنوع لبنان قابلیت و توان رقابت را دارد.
گفتنی است پیرو فعالیت های بازاریابی شرکت سایپا به عنوان پرافتخارترین صادرکننده خودروی کشور در بازار لبنان، انجام مذاکرات و بررسی های همه جانبه با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی بازار لبنان و بهره برداری از مزایای این بازار به عنوان یکی از مراکز اصلی توریستی جهان، گروه خودروسازی سایپا در بهمن ماه سال گذشته موفق به امضا قرارداد فروش و خدمات پس از فروش محصولات خود در بازار لبنان شد که متعاقب این توافق، با دریافت سفارش152 دستگاه از انواع محصولات گروه سایپا به عنوان یکی از اولین گام های حضور سایپا در بازار لبنان، به این کشور صادر شد. سفارش دوم این بازار نیز به تعداد 150 دستگاه در حال نهایی سازی است که طی دو ماه آینده روانه بازار لبنان خواهد شد.

محموله اول سایپا در حالی به کشور لبنان ارسال شد که مزیت های رقابتی محصولات گروه سایپا یعنی قیمت اقتصادی، مصرف سوخت پائین، خدمات پس از فروش گسترده و قطعات یدکی با قیمت مناسب، این فرصت را برای سایپا فراهم کرد تا با همکاری طرف لبنانی، نسبت به سیاستگذاری جهت حضور موفق وکسب سهم قابل توجه از فروش سالیانه خودرو در لبنان اقدام شود.
شایان ذکر است، این محموله صادراتی دربرگیرنده طیف وسیعی از محصولات گروه خودروسازی سایپا از خودروهای سبک سواری و تجاری و خودروهای تجاری نیمه سنگین و سنگین می باشد که خودروهای خانواده X100 ، تیبا، H300 و H200 تولیدی در شرکت های سایپا و پارس خودرو، خودروی سواری آریو، وانت زامیاد Z24 ، ریچ و کامیونت الوند را شامل می شود.

مذاکرات سایپا و رنو بر سر شرکت بنیان توسعه صنعت خودرو ( بن رو )

آیا مدل جدید ماکسیما در ایران تولید می شود؟

به گفته مدیر عامل سایپا مشکل اساسی صنعت خودرو کشور کمبود نقدینگی است

گزارش اختصاصی : قرارداد وزیر صنعت با رنو در پاریس

رنو کوئید جایگزین پراید یا محصول ارزان قیمت ایران خودرو؟

سفر مقامات ارشد رنو به ایران براي تعامل با قطعه سازان

 

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی