۲ آزمایشگاه جدید برای پایش کیفیت بنزین تاسیس می شود

رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به راه‌اندازی دو آزمایشگاه جدید برای پایش کیفیت بنزین ، گفت: در بودجه ۹۶ اولویت با تامین مالی برای به روزرسانی آزمایشگاه‌ها و تامین مواد اولیه است.

به نقل از مهر ،نیره پیروزبخت در خصوص اولویت‌های سازمان ملی استاندارد در بودجه ۹۶، گفت: در حال حاضر مشغول بررسی بودجه هستیم؛ اما اولویت ما در به‌روزرسانی آزمایشگاه‌ها و تامین مواد اولیه برای آزمایشگاه‌های سراسر کشور است.

وی در خصوص تامین بودجه برای پایش کیفیت بنزین و گازوئیل در بودجه ۹۶، گفت: پایش بنزین و گازوئیل در سال ۹۵ انجام شده؛ ولی برای پایش بهتر کیفیت بنزین یک آزمایشگاه دیگر هم اضافه و دستگاه مربوط به آن خریداری شده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه این دستگاه فعلا در پژوهشکده استاندارد قرار دارد؛ اما ممکن است به برخی شهرهای دیگر منتقل شود، اظهار داشت: در حال حاضر در جنوب هرمزگان، کار آزمایش کیفیت بنزین انجام می‌گیرد و به دنبال این هستیم که یک آزمایشگاه دیگر هم برای پایش کیفیت این حامل انرژی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه درخواست‌هایی برای تامین این ملزومات ارائه کرده‌ایم، افزود: به غیر از مسائل بودجه‌های جاری، یک نکته دیگر هم که به دنبال آن هستیم، تکمیل ساختمان‌های سازمان استاندارد در سایر شهرها است.

پیروزبخت با اشاره به اینکه این ۱۰ پروژه از دوره قبل کلنگ زنی شده بود، اظهار داشت: در این مدت سعی شده که این ساختمان‌های نیمه‌کاره در برخی شهرها به پایان برسد که تاکنون ۴ ساختمان به اتمام رسیده است.

معاون رئیس‌جمهور با اعلام اینکه در برخی شهرها که قطب صنعتی کشور است، آزمایشگاه و دفتر سازمان استاندارد نداشتیم، افزود: خوشبختانه این کار انجام شده و در برخی شهرها، ساختمان‌های سازمان ملی استاندارد تکمیل شده و علیرغم کمبود بودجه، اقدامات خوبی در این راستا انجام گرفته است.

در بحث آلودگی هوا خودروسازان را ضربه فنی نکنید!

بنزین های وارداتی فاقد استاندارد است

تفاوت کیفیت بنزین در شهرهای مختلف!؟

نتایج آزمون بنزین و استاندارد خودروهای جدید از زبان رئیس سازمان استاندارد

آزمون بنزین به زمستان حواله داده شد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!