افزایش ۴۰ درصدی هزینه تعویض پلاک خودروهای زیر ۵۰ میلیون

براساس لایحه تقدیمی بودجه سال ۹۶ از سوی دولت به مجلس دارندگان خودروهای با ارزش کمتر از ۵۰ میلیون تومان از این پس ۴۰ درصد در مقایسه با سال ۹۵ هزینه تعویض پلاک بیشتر خواهند پرداخت.

به نقل از فارس ،تنها چند روز است که رئیس جمهوری کشورمان لایحه بودجه سال ۹۶ را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده است تا نمایندگان بودجه را بررسی کرده و در نهایت برای اجرا در سال ۹۶ تصویب کنند.

در این میان توجه به بخش‌هایی از بودجه سال ۹۶ خالی از لطف نبوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

به موجب تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۳۹۶ تقدیمی دولت، مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات برارزش افزوده تا پایان سال ۱۳۹۶ تمدید می‌شود.

همچنین سقف مالیات معافیت کارمندان و کارگران از ماهانه یک میلیون و ۸۳ هزار تومان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیشنهاد افزایش گردید.

همچنین به موجب بند (ط) تبصره مذکور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مکلف گردیده قبل از تعویض پلاک انواع خودرو موضوع ماده ۴۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده نسبت به کنترل قبض دریافت مالیات نقل و انتقال که توسط سازمان امور مالیاتی کشور جداول آن اعلام می‌گردد از فروشنده یا وکیل وی اخذ نماید.

هرچند نکته جالبتر اینجاست که هزینه تعویض پلاک به موجب (ردیف ۴ جدول شماره ۱۶ ضمیمه) درخصوص خودروهای با ارزش کمتر از ۵۰ میلیون تومان از مبلغ ۵۰ هزار تومان به ۷۰ هزار تومان تغییر کرده است.

بر این اساس خودروهایی که کمتر از ۵۰ میلیون تومان ارزش دارند، ۲۰ هزار تومان به هزینه تعویض پلاک آنها افزوده شده و خودروهایی که بیش از ۵۰ میلیون تومان ارزش دارند، ۳۰ هزار تومان از هزینه تعویض پلاک آنها کاسته شده است.

قابل توجه آن‌که، با توجه به اینکه نیروی انتظامی مسئول کنترل قبض دریافت مالیات نقل و انتقال گردیده است، مشخص نیست آیا تکلیف دفاتر اسناد رسمی درخصوص وصول مالیات نقل و انتقال انواع خودرو منتفی می‌گردد یا خیر که در بند (ط) تبصره مذکور دارای ابهام است.

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور، دولت از محل مالیات شماره‌گذاری خودرو، ۱۱ هزار و ۱۷۳ میلیارد و ۱۶۸ میلیون ریال درآمد کسب خواهد کرد.

دولت در لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور پیش بینی کرده است که از محل مالیات بر شماره‌گذاری خودروها، ۱۱ هزار و ۱۷۳ میلیارد و ۱۶۸ میلیون ریال درآمد کسب کند.

در این بخش درآمدهای عمومی ۱۱ هزار و ۶۱ میلیارد و ۴۳۶ میلیون ریال و درآمدهای اختصاصی ۱۱۱ میلیارد و ۷۳۲ میلیون ریال خواهد بود.

پلاک ملی جدید برای خودروهای سیاسی

صدور پلاک ایران 10 برای خودروهای تهرانی

پس از مفقود شدن یا سرقت پلاک وسیله نقلیه چه کنیم؟

مدارک مورد نیاز برای تغییر رنگ خودرو

۶ هزار خودروی پلاک مخدوش در تهران توقیف شدند

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!