پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

صحبت کردن با تلفن همراه هنگام رانندگی

جریمه صحبت کردن با تلفن همراه هنگام رانندگی مشخص شد

به گفته رئیس پلیس ترافیک شهری میزان جریمه صحبت کردن با تلفن همراه هنگام رانندگی در کلانشهرها ١٠٠ هزارتومان است که در همین راستا استفاده از تجهیزات مشابه تلفن همراه مثل هندزفری هم تخلف محسوب می‌شود. به گزارش میزان سرهنگ داوود قاسمیان رئیس پلیس ترافیک شهری در رابطه با میزان جریمه صحبت کردن با تلفن […]

میلاد میرعابدینی
سه شنبه - ۱۴ دی ۱۳۹۵

به گفته رئیس پلیس ترافیک شهری میزان جریمه صحبت کردن با تلفن همراه هنگام رانندگی در کلانشهرها ١٠٠ هزارتومان است که در همین راستا استفاده از تجهیزات مشابه تلفن همراه مثل هندزفری هم تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش میزان سرهنگ داوود قاسمیان رئیس پلیس ترافیک شهری در رابطه با میزان جریمه صحبت کردن با تلفن همراه هنگام رانندگی در کلانشهرها گفت: میزان جریمه صحبت کردن با تلفن همراه هنگام رانندگی در کلانشهرها ١٠٠ هزارتومان است که در همین راستا استفاده از تجهیزات مشابه تلفن همراه مثل هندزفری پشت فرمان هم تخلف محسوب می‌شود.

قاسمیان افزود: صحبت با تلفن همراه یکی از شایع ترین عوامل بروز تصادفات ناگوار، تلخ و شدید است که جزو مهم ترین علل تصادفات ناشی از توجه نداشتن راننده به جلو است. وی با اشاره به اینکه توجه نداشتن راننده به جلو به دلایل مختلف مثل رعایت نکردن مقررات، خوردن و آشامیدن، صحبت کردن با همراهان و صحبت کردن با تلفن همراه است، گفت: مهم تر از همه صحبت با تلفن همراه است. قاسمیان ادامه داد: شهروندانی که در حین رانندگی با تلفن همراه صحبت می‌کنند، بسیار بیشتر از دیگر رانندگان در معرض تصادفات شدید قرار دارند.

صحبت کردن با تلفن همراه هنگام رانندگی

تصویری که عواقب تلخ صحبت با تلفن همراه هنگام راننگی را نشان می دهد

وی در رابطه با میزان مبلغ جریمه استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی در دیگر شهرها و روستاها تصریح کرد: پلیس برای این عده‌ای از رانندگان قانون گریز جرائمی در نظر گرفته که مبلغ این جریمه‌ها در کلانشهرها ١٠٠ هزار تومان، در سایر شهرها ٨٠ هزار تومان و در راه‌های روستایی ٤٠ هزار تومان است.

راه چاره برای مالکان خودروهای مونتاژ آمریکا که بی پلاک مانده اند

محدودیت های جدید تردد در بزرگراه صدر و تونل نیایش

محدودیت های جدید پس از اخذ گواهینامه رانندگی

کنترل فضای پارک حاشیه ای توسط خودروهای مکانیزه پلیس

 

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی