پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

لامبورگینی-پلاک گذرموقت

شرایط ورود خودروهای گذرموقت

صدور پروانه ورود براي خودروهای گذرموقت صرفاً براي آن دسته از افراد انجام می‌شود كه اولاً مقيم خارج از كشور بوده و ثانياً شرط شش ماه اقامت متوالي را در كشور مربوطه داشته باشند. مسافران خارجي و جهانگردان يا ايرانيان مقيم خارج از كشور كه داراي شرايط فوق الذكر مي‌باشند و با خودروي شخصي خود […]

میلاد میرعابدینی
یکشنبه - ۸ اسفند ۱۳۹۵

صدور پروانه ورود براي خودروهای گذرموقت صرفاً براي آن دسته از افراد انجام می‌شود كه اولاً مقيم خارج از كشور بوده و ثانياً شرط شش ماه اقامت متوالي را در كشور مربوطه داشته باشند.

مسافران خارجي و جهانگردان يا ايرانيان مقيم خارج از كشور كه داراي شرايط فوق الذكر مي‌باشند و با خودروي شخصي خود وارد كشور مي‌شوند هرگاه براي آن خودرو جواز عبور از كانونهاي جهانگردي كشورهاي ملحق به (كارنه دوپاساژ) در دست داشته باشند و به گمرك ورودي ارائه دهند مي‌توانند متناسب با مهلت ويزا و حداكثر تا سه ماه با توجه به مدت اعتبار جواز عبور بدون الزام به تسليم اظهارنامه يا تأديه وجه‌الضمان به گمرك، از وسيله نقليه خود در كشور استفاده كنند و در مدت مزبور چندين بار با وسيله خود از راه‌هاي مجاز وارد و خارج شوند.

شرايط ورود خودروهای گذرموقت شخصي به همراه مسافر

خارجيان و ايرانيان مقيم خارج از كشور مي‌توانند با دريافت دفترچه تردد (كارنه‌دوپاساژ يا تريپ‎تيك) و تطبيق نام دارنده كارنه مندرج روي جلد دفترچه كارنه با وارد‌كننده خودرو و همچنين تطبيق مشخصات خودرو با مندرجات كارنه از كانون‌هاي اتومبيلراني كشور مبدأ كه براي ايران معتبر بوده – با ملحوظ نمودن مندرجات پشت جلد دفترچه مبني بر اعتبار آن براي ايران و همچنين عدم قيد ايران در مهر بيضي شكل ضرب شده بر روي كارنه – و تاريخ اعتبار آن منقضي نشده باشد (تاريخ انقضاي اعتبار روي جلد كارنه قيد شده است)، نسبت به ورود موقت خودرو به كشور اقدام كنند.

مدت مجاز اقامت خودروهايي كه به صورت ورود موقت به كشور وارد مي‌شوند 3 ماه خواهدبود و پس از مدت فوق بايد از كشور خارج شود. تمديد مهلت‌هاي مذكور منوط به موافقت قبلي گمرك ايران خواهد بود.

خودروهاي شخصي كه به صورت موقت و براي تردد بيش از ده روز وارد كشور مي‌شوند جهت اخذ پلاك موقت شهرباني پس از اخذ گواهي مربوطه از گمرك مرز ورود بايد به اولين واحد شماره‌گذاري راهنمايي و رانندگي كه در گواهي صادره از گمرك مرز ورود مشخص شده، مراجعه نمايند.

كساني كه به دلايلي موفق به اخذ دفترچه كارنه‌دوپاساژ يا تريپ تيك نشده‌اند، مي‌توانند در مرز ورودي با سپرده نقدي و يا ضمانت‌نامه بانكي يا تضمين بيمه‌نامه نسبت به اخذ پروانه ورود موقت با رعايت شرايط مقرر (در صورت ايراني بودن اولاً مقيم خارج باشند و ثانياً حداقل 6 ماه اقامت متوالي در خارج از كشور و در مورد خارجيان داشتن ويزاي معتبر توريستي) اقدام نمايند. اين روش به دليل طولاني بودن مراحل اداري توصيه نمي‌شود.

اقتصاد آنلاین

شرایط واگذاری پلاک گذر موقت چیست؟

اعلام محدوده تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد

مشکل واردکنندگان خودرو در ترخیص خودروها

الزام ثبت شماره شناسایی خودروهای وارداتی

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی