پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

رنو لوگو

تولید مستقل خودروهای ارزان قیمت در ایران توسط رنو

رئیس انجمن قطعه‌سازان با اشاره به برنامه‌ریزی شرکت رنو فرانسه برای تولید مستقل خودرو در ایران در کنار تولید مشترک با خودروسازان ایرانی و سازمان گسترش، گفت: مدیران رنو به دنبال تولید خودروهای ارزان قیمت در ایران هستند. به نقل از فارس ،رضا رضایی اظهار داشت: اینطور که از برنامه‌ریزی رنو مشخص است این شرکت خودروسازی […]

میلاد میرعابدینی
دوشنبه - ۹ اسفند ۱۳۹۵

رئیس انجمن قطعه‌سازان با اشاره به برنامه‌ریزی شرکت رنو فرانسه برای تولید مستقل خودرو در ایران در کنار تولید مشترک با خودروسازان ایرانی و سازمان گسترش، گفت: مدیران رنو به دنبال تولید خودروهای ارزان قیمت در ایران هستند.

به نقل از فارس ،رضا رضایی اظهار داشت: اینطور که از برنامه‌ریزی رنو مشخص است این شرکت خودروسازی به دنبال رشد فزاینده تولیدش در ایران است و قصد دارد به طور مستقل در کشورمان سرمایه‌گذاری کند.

وی تصریح کرد: خرید ۵۰ درصد سهام سایپای کاشان یا سایپا بن‌رو و یا فعالیت‌های دیگر رنو نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد با حجم گسترده‌تر و خودروهای متنوع‌تر در ایران حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: این میزان علاقه‌مندی که در رنو وجود دارد، در شرکت‌های دیگر خودروساز خارجی دیده نشده است.

رضایی پیش‌بینی کرد حضور رنو در بازار ایران در آینده‌ای نزدیک پررنگ‌تر شود.

وی با بیان اینکه رنو سعی دارد به صورت مستقل در ایران سرمایه‌گذاری و تولید خودرو کند، گفت: طی مذاکراتی که با مدیران رنو داشتیم، آنها اظهار علاقه‌ کردند که در ایران به طور مستقل خودرو تولید کنند.

وی ادامه داد: رنو بازار ایران را رصد کرده و می‌داند که بازار برای خرید چه خودروهایی کشش دارد. این موضوع را می‌توان از میزان استقبال مردم از خرید پراید متوجه شد که به دلیل قیمت پایین این خودرو، بیشترین فروش را در بازار دارد.

رئیس انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه بازار ایران برای خرید خودروهای زیر ۵۰ میلیون تومان و به ویژه کمتر از ۳۰ میلیون تومان تمایل بیشتری دارد، گفت: رنو سعی می‌کند خودروهایی که با بازار ایران همخوانی دارد را در اینجا عرضه کند و به ویژه در بخش تولید به دنبال خودروهای گران‌قیمت نخواهد رفت.

وی اظهارداشت: ممکن است رنو خودروهای گران قیمت خود را به ایران وارد می کند، اما برای تولید خودرو در کشورمان سراغ محصولات ارزان‌ قیمت خواهد رفت.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا رنو در این مورد بحثی با قطعه‌سازان نیز داشته است؟ گفت: خیر، هنوز بحثی مطرح نشده است.

قیمت رنو کولئوس 2017 مشخص شد

احتمال کاهش تولید تندر 90 در چند سال آینده

نشست خبری طراح ارشد رنو – گزارش اختصاصی

رنو به فکر افزایش کیفیت خدمات در ایران است

رتبه دهم ایران میان کشورهای مونتاژ کننده رنو

رنو ملزم به ایجاد مرکز تحقیق و توسعه در ایران

 

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی