تویوتا و لکسوس پرچمدار مطمئن ترین خودروهای جهان

طبق آخرین گزارش موسسه معتبر jd.power که در اواخر فوریه ۲۰۱۷ منتشر شده است، برند لکسوس برای ششمین سال متوالی رتبه اول قابلیت اطمینان در میان تمام برندهای خودرویی را به خود اختصاص داد.

علاوه بر رتبه اول لکسوس در قابل اعتماد بودن خودروها، سه مدل از خودروهای لکسوس در کلاس خودروهای همرده حائز رتبه اول گردیدند که این سه خودرو در جدول زیر آورده شده است:

jd power-dox-2

در این مطالعه برند تویوتا نیز موفق گردید رتبه اول خودروهای غیر لوکس را از آنِ خود نموده و در رتبه بندی کلی خودروها در جایگاه سوم (پس از برندهای لکسوس و پورشه) قرار گیرد.

بر طبق این تحقیق، تویوتا کمری با کمترین میزان خرابی موفق به اخذ عنوان مطمئن ترین خودروی دنیا گردید. علاوه بر آن، 6 مدل دیگر از خودروهای تویوتا نیز مطمئن ترین خودروهای هم کلاس خود لقب گرفتند که لیست آنها در زیر آورده شده است:

jd power-dox

 J.D Power یک موسسه تحقیقاتی بین المللی می باشد که 49 سال پیش تاسیس گردیده است و دفتر مرکزی آن در ایالات متحده واقع می باشد. این موسسه در تحقیقات خود 177 مورد از رایج ترین ایرادهای فنی خودرو را در ۸ گروه بررسی می نماید. نحوه امتیازدهی به خودروها بر اساس تعداد ایراد فنی گزارش شده در هر ۱۰۰ خودرو (PP100) می باشد و خودرویی که امتیاز پایین تری داشته باشد، قابل اعتماد تر و با کیفیت تر است.

با توجه به اهمیت قابل اعتماد بودن خودروها، نتایج مطالعات J.D Power تبدیل به یکی از اصلی ترین معیارهای تصمیم گیری مشتریان برای خرید گردیده است. این مطالعات همچنین دیدگاه های بسیار روشنی به مشتریان در زمینه افت قیمت خودروهای برندهای مختلف خودرویی در زمان فروش می دهد.

 رده بندی کلی برندهای خودرویی از نظر قابلیت اطمینان در زیر آورده شده است:

رده بندی قابلیت اطمینان خودروها-جی دی پاور

 

جشنواره نوروزی ایرتویا + جدول (نوروز 96)

بالاترین میزان رضایتمندی مشتریان آلمانی از برند میتسوبیشی

غرفه ایرتویا ، پربازدیدترین غرفه نمایشگاه خودرو تهران

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!