مصرف ۱.۴ میلیارد لیتر بنزین در ایام نوروز!

در طول ایام نوروز و آغاز سفرهای نوروزی از ۲۸ اسفند پارسال تا ۱۳ فروردین ماه امسال در مجموع یک میلیارد و ۴۲۰ میلیون لیتر بنزین به ارزش تقریبی ۵۶۰ میلیون دلار در کشور مصرف شد.

به نقل از انرژی نیوز، همزمان با اوج گیری سفرهای نوروزی از 28 اسفند ماه سال گذشته تا 13 فروردین ماه امسال در مجموع حدود یک میلیارد و 4120 میلیون لیتر بنزین در ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور مصرف شده است.

از سوی دیگر درحالی نوروز 1396 ایرانی ها حدود 1.4 میلیارد لیتر بنزین مصرف کرده اند که نوروز سال گذشته کل مصرف بنزین کشور در این طول این مدت حدود یک میلیارد و 265 میلیون لیتر بوده است. (با این توضیح که در محاسبه مصرف بنزین نوروز 96، به دلیل کبیسه بودن سال عملا مصرف 30 اسفند ماه هم در محاسبه آورده شده است)

در مجموع بالاترین میزان مصرف سوخت در ایام نوروز به ترتیب در 28 اسفند ماه سال گذشته با مصرف 105.3 میلیون لیتر و دوازدهم فروردین ماه امسال با مصرف 102.4 میلیون لیتر به ثبت رسید اما نکته قابل توجه آن است که کماکان 12 فروردین ماه 1395 بالاترین میزان مصرف بنزین کشور با عرضه 105.9 میلیون لیتر به ثبت رسیده و عملا نوروز امسال با وجود افزایش مصرف سوخت اما رکورد سال گذشته شکسته نشده است.

علاوه بر این با احتساب ارزش یک لیتر بنزین 40 سنت (متوسط قیمت عرضه بنزین در سه بازار منطقه‌ای سنگاپور، روتردام و خلیج مکزیک در ماه مارس 2017 میلادی) در مجموع در طول ایام نوروز امسال حدود 560 میلیون دلار بنزین در کشور مصرف شده است.

رکورد واردات بنزین شکسته شد

ارتقاء کیفیت بنزین در سال‌های گذشته

افزایش قیمت بنزین در سال ۹۶

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!