آیا فیات مهمان سایت ایران خودرو در کرمانشاه می شود؟

ایران خودرو در شرایطی مشغول احداث سایت تولیدی در کرمانشاه است که به گفته مدیرعامل این شرکت، این سایت احتمالا در اختیار خودروسازان خارجی قرار خواهد گرفت. به گفته هاشم یکه زارع، ممکن است یکی از شرکای خارجی آینده ایران خودرو (شاید فیات) مهمان سایت کرمانشاه شود.

هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به برنامه های این شرکت برای سایت های شهرستانی اش، می گوید: سیاست ایران خودرو این است که سایت های شهرستانی را واگذار کند، با این حال زمانی این کار را انجام خواهد داد که مشتری مناسبی برای آنها پیدا شود.

او با بیان اینکه سایت کرمانشاه نیز در آینده ای نه چندان دور افتتاح خواهد شد، می افزاید:اگر برای این سایت مشتری مناسبی پیدا شود، آن را واگذار خواهیم کرد و در غیر این صورت، تولید یکی از محصولات پر تیراژ خود را به کرمانشاه منتقل خواهیم کرد. به گفته مدیرعامل ایران خودرو، این احتمال وجود دارد که بخشی از تولید پژو پارس به سایت کرمانشاه منتقل شود.
اما یکه زارع از یک احتمال دیگر درباره سرنوشت سایت کرمانشاه نیز صحبت به میان آورد و آن، واگذاری این سایت به شرکای خارجی آینده بود. به گفته او، ممکن است در صورت به توافق رسیدن ایران خودرو و فیات، سایت کرمانشاه در اختیار این خودروساز ایتالیایی قرار بگیرد.
این گفته مدیرعامل ایران خودرو در شرایطی است که گفته می شود مذاکرات با فیات همچنان و به سختی در جریان است اما هنوز توافقی جدی میان دو طرف صورت نگرفته و مشخص نیست این دو خودروساز آیا در نهایت با یکدیگر همکار خواهند شد یا نه.
در هر صورت اگر توافقی حاصل شود و فیات به کرمانشاه برود، شاهد رونق اقتصادی مناسبی در منطقه غرب کشور خواهیم بود و آنگاه وجود سایت تولیدی در این شهرستان، توجیه بیشتری خواهد داشت.منبع: خودروکار

خط تولید سمند به سمنان رفت

آشنایی طراحان کشور با فرآیند طراحی محصولات مرسدس بنز

احتمال امضای قرارداد با مرسدس بنز قوت گرفت

شمارش معکوس برای امضاء قرارداد ایران خودرو دیزل و مرسدس بنز

قیمت جدید محصولات ایران خودرو + شرایط فروش وانت آریسان

پیش فروش پژو 2008 در اواخر اردیبهشت

قیمت دنا پلاس مشخص شد

نگاهی به تندر۹۰ پیک‌آپ ، باکیفیت ترین پیک‌آپ شهری بازار ایران

پیش فروش محصولات ایران خودرو به همراه هدایای ویژه

 

ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!