آغاز توليد انبوه دناپلاس و پژو ۲۰۰۸ با حضور رئيس جمهوري

توليد انبوه دو خودرو دناپلاس و پژو ۲۰۰۸ شركت ايكاپ با حضور رئيس جمهوری در سايت مركزي گروه صنعتي ايران خودرو آغاز شد.

به گزارش ايكوپرس، محصول دناپِلاس مدل جديدي از خودروي ملی دنا است كه در مركز تحقيقات ايران خودرو از جنبه هاي كيفي و تجهيزات و ظاهری ارتقا يافته است. دناپِلاس نخستین خودروی داخلی است که با چهار ایربگ ساخته شده و از این جهت در سطح مطلوبی از استانداردهای ایمنی قرار دارد.
طراحي خودروی دنا پلاس صرفا توسط كارشناسان ايران خودرو انجام شده و در ساخت ماشين آلات مورد نياز خط جديد توليد، همکاري هايي با شرکت هاي بين المللي صورت گرفته است.

تولید انبوه دنا پلاس و پژو 2008_حضور رئیس جمهوردناپِلاس داراي امكانات و تجهيزاتي است که براي نخستین بار در يک خودروي ساخت داخل با برند ملي وجود دارد. این خودرو نخستين محصول ملي است که با سان‌روف ،دوربين ديد عقب و جايگزيني سيستم چندرسانه اي جديد با مالتي مدياي فعلي به بازار عرضه می شود. تحول گرافيک داخلي چراغ ها، باعث جذابيت بيش‌تر خودرو شده البته شکل کلي چراغ و ابعاد فيزيکي آن بدون تغيير باقي مانده است.

پژو ۲۰۰۸ نيز نخستين محصول “ايكاپ”، شركت مشترك ايران خودرو و پژو فرانسه است كه در ايران به مرحله توليد رسيده است. دور تازه همكاري هاي ايران خودرو و پژو با امضاي قرارداد بين مديران دو گروه خودروساز و در حضور روساي جمهور ايران و فرانسه به امضا رسيد. اين قرارداد نخستين قرارداد پسابرجامي ايران با كشورهاي غربي بود كه منجر به توليد محصولات به روز اروپائي در ايران شد. سرمايه گذاري مستقيم طرف خارجي، انتقال دانش و تكنولوژي و صادرات ۳۰ درصد محصولات توليد اين شركت از الزامات اين قرارداد به شمار مي آيد.

مشخصات پژو 2008

پژو2008 از یک پیشرانه ۴ سیلندر به حجم ۱٫۶ لیتر و با تنفس توربو شارژ نیرو می گیرد . موتور پژو2008 توليدي در ايران از محصول مشابه آن در اروپا قوي تر است و توان خروجی آن معادل 163 اسب بخار و گشتاور تولیدی برابر با 240 نیوتن متر است. نیروی حاصل از این پیشرانه به وسیله یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک به چرخ های جلوی آن منتقل می شود.

تقدیر از خانواده شهدای پلاسکو

دکتر روحانی به منظور تجلیل از خانواده شهدای پلاسکو  اعلام کردنخستين خودروهاي دناپلاس به خانواده آتش نشانان پلاسكو اهدا مي شود.

بنابراین شانزده خودروي نخستي كه از خط توليد دناپلاس خارج خواهد شد، به خانواده شهداي پلاسكو اهدا خواهد شد.

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!