اطلاعاتی درباره شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی

کوالکام در راستای تلاش‌های خود برای ورود به بازار خودروهای الکتریکی ، اطلاعاتی در مورد آزمایش‌های خود روی شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی منتشر کرد.

شرکت کوالکام پنج‌شنبه اعلام کرد نشان داده است خودروهای الکتریکی چطور می‌توانند به‌صورت بی‌سیم در حین رانندگی شارژ شوند. این تکنولوژی به عقیده‌ی برخی افراد موجب تسریع روند همه‌گیر شدن خودروهای خودران خواهد شد.

سازنده تراشه‌های موبایل اعلام کرد یک آزمایش موسوم به «شارژ پویا» در جاده‌ای در فرانسه انجام داده است. در این آزمایش دو خودروی رنو کانگو روی پدهای جاسازی‌شده در کف جاده حرکت کرده‌اند که این پدها توانایی شارژ باتری خودرو در حین حرکت با سرعت بالا، با توانی بالغ بر ۲۰ کیلووات دارند.

کارشناسان باور دارند خودروهای خودران آینده، الکتریکی خواهند بود و لذا باید روشی برای شارژ آن‌ها بدون دخالت انسان توسعه داده شود. شارژ بی‌سیم سماله مهمی برای سازندگان خودرو‌, تأمین‌کنندگان آن‌ها و استارتاپ‌هایی مانند xChargepoint است.

شرکت کوالکام که در حال حاضر تراشه‌های مورد استفاده‌ی سازندگان گوشی‌های اندروید و هم‌چنین اپل را تأمین می‌کند در حال تلاش برای تبدیل شدن به بزرگ‌ترین تأمین‌کننده‌ی بازار در حال رشد تراشه‌های خودرو است. در همین راستا این شرکت در حال تلاش برای خرید «NXP Semiconductors» با مبلغ ۳۸ میلیارد دلار است. در حال حاضر مقامات اروپایی در حال بررسی این معامله هستند و تا ۹ جولای به انجام و یا عدم انجام آن رأی خواهند داد. در صورت نهایی شدن، این بزرگ‌ترین خرید کوالکام تا به امروز خواهد بود.

شارژ وسایل نقلیه یکی از بازارهایی است که کوالکام برای کاهش وابستگی خود به بازار رو به افول گوشی‌های هوشمند می‌تواند در آن سرمایه‌گذاری کند. مدیرعامل این شرکت مدتی پیش در اظهار نظری اعلام کرده بود بازار خودرو و بازار اینترنت اشیاء یک فرصت بزرگ برای کوالکام هستند.

خودروهای برقی از مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند

برداشته شدن موانع از سر راه شماره گذاری خودروهای برقی

وزارت نیرو پشتوانه تامین انرژی خودروهای برقی

سبقت چین از کشورهای پیشکسوت انرژی‌های پاک

معرفی باتری‌ های قدرتمندتر برای خودروهای برقی

بزرگ‌ترین شهرک خودرویی جهان ساخته می‌شود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!